Ptasia grypa w Kruszwicy. Będą mandaty dla niestosujących się do przepisówZ uwagi na kolejne ogniska ptasiej grypy zostały wydane restrykcyjne rozporządzenia związane z hodowlą drobiu. Jak przekazuje Referat Środowiska i Rolnictwa nieposłuszni wobec rozporządzeń mogą otrzymać nawet 810 złotych mandatu.

Trwają działania sztabów kryzysowych w Inowrocławiu i w Kruszwicy. Wydane zostało także rozporządzenie wojewody  w tej sprawie. W dokumencie czytamy, że za obszar zapowietrzony ptasią grypą uważa się teren trzech kilometrów od miejsca wystąpienia choroby. Na tym obszarze znajdują się m.in. Kruszwica, Bródzki, Łagiewniki i Kobylniki. 

- Likwidacja choroby zależy od natychmiastowego podjęcia szeregu restrykcji związanych z ograniczeniem przemieszczeń zwierząt i ludzi oraz radykalnych kroków zmierzających do eliminacji zagrożenia, w tym chorych ptaków- czytamy w uzasadnieniu Jakub Wawrzyniaka, dyrektora Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego.

Obszar zagrożony wystąpieniem grypą ptaków obejmuje natomiast Inowrocław i Mątwy, a także Dąbrowę Biskupią. Strefy zostały oznaczone specjalnymi tablicami.O ewentualnych karach informuje Referat Środowiska i Rolnictwa w Kruszwicy. Mandaty mają wynosić ponad 800 złotych.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz