Na sesji dyskutowano o drogach powiatowych [GALERIA]Podczas sesji Rady Miejskiej w Kruszwicy wywiązała się dyskusja na temat dróg powiatowych. Na pytania radnych odpowiadał Franciszek Żak radny powiatu inowrocławskiego.

Problem z drogą w miejscowości Głębokie podkreślił Grzegorz Stanny. Informacje na jej temat publikowaliśmy ponad tydzień temu (LINK)
- Problem od lat jest naświetlany. Droga jest powiatowa, ale może z udziałem naszej gminy inwestycja byłaby w końcu zrealizowana. Mamy tutaj radnych powiatowych na sesji. Głębokie to miejscowość o dużej ilości mieszkańców, a odcinek drogi nie jest zbyt długi. Proszę o uczciwe podejście do tematu-mówił radny, kierując w tej sprawie interpelacje.

Na pytania dotyczące dróg w gminie Kruszwica odpowiedział radny powiatowy Franciszek Żak.

- Pozwolę sobie poinformować, że na terenie gminy przeprowadzonych zostało naprawdę sporo inwestycji drogowych. W ostatnim czasie zrealizowane zostały zadania drogowe w kierunku Wolan. Tam jest zrobiona część od torów. Teraz czeka nas obszar od Pieck do zrobienia w tym roku. Ponadto zrealizowana zostanie inwestycja przy kolegiacie, o którą zabiegali radni miejscy oraz radny powiatu inowrocławskiego. Zajmiemy się także obszarem, który jest przeznaczony pod Rodzinny Dom Dziecka. Są także naciski o Racice, aby i tam część dróg zrobić, zwłaszcza że są tam firmy. Otrzymałem też zgłoszenia od pani sołtys z Rzepowa w sprawie drogi. Tam jak wiadomo, występuje woda na poboczu, przez co kruszy się asfalt. Jeśli nam się uda, to w tym roku zostanie i ta droga zrobiona-poinformował radny powiatu.


Głos w sprawie dróg zabrał także Stefan Lewandowski. Radny skomentował stan drogi z Polanowic do Kraszyc oraz uznał za niedokończoną inwestycję z Rzepiszyna do Gustawowa.

- Te drogi są przez 6 lat zapomniane przez powiat. W przypadku dróg w Racicach zrobione są one szczegółowo. W przypadku np. Słabęcina droga jest bardzo dobrze zrobiona, ale zapomniano o wjazdach dla rolników. Ta droga jest zatem niedokończona. Podjazd ma 15 cm. Ciężko jest poruszać się po takich drogach maszynami rolniczymi-stwierdził Stefan Lewandowski.

Na te zarzuty odpowiedział Franciszek Żak.

- Rozumiem pana z Polanowic. Nie powiedziałem o tej drodze, ale mamy ją na uwadze. Jedyne co mogę powiedzieć to, że za naszych rządów w powiecie, jakbyście nie zauważyli, gdzie są drogi, to naprawdę nie ma się czego wstydzić. Do końca kadencji uda się nam zrobić jeszcze kilka kilometrów-skomentował radny powiatu.


Głos w sprawie drogi w Racicach zabrał natomiast Bartłomiej Dzwoniarkiewicz.

- Na drodze w Racicach nałożona została tylko nakładka, a sama droga ma 2300 metrów. Prosimy radnego powiatowego o wycinkę zakrzewienia przy drogach powiatowych- powiedział radny, oznajmiając także o konieczności remontów dziur nawierzchniowych substancją asfaltową.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

5 komentarze:

 1. Jak wygląda sytuacja Grodztwa ? Dlaczego od wielu lat nikt nie pamięta o najgorszej gminnej ulicy Orlej i Kruczej. Zapraszamy radnych na spacer.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Co do tych ulic na sesji została skierowana interpelacja Pani Bogdanowicz. Niestety nie mam jeszcze do niej dostępu a chciałbym zacytować ją dokładnie.

   Usuń
 2. A w Głębokim jeszcze sobie poczekamy ehh. Kochani zakupcie nowe kalosze bo długo się nie doczekamy nowej nawierzchni.

  OdpowiedzUsuń
 3. Kochani z Głębokiego zakupcie sobie nowe kalosze bo długo jeszcze się nie doczekacie tam drogi a dzieciaki nadal będą czekać na autobus do szkoły w wodzie po kostki.ehh bamberki jako piersi będą mieć drogę do swoich posesji zrobiona.

  OdpowiedzUsuń
 4. Proszę przejechać się do miejscowości MASZENICE tam dopiero jest dojazd.Nawet kalosze nie pomagają, bo można zostawić w błocie......

  OdpowiedzUsuń