Majówka w Ostrówku: Impreza plenerowa ma już swój fanpage

Na 1 maja zaplanowano "Majówkę w Ostrówku". Jednodniowa impreza plenerowa odbędzie się na terenie remizy strażackiej.


W programie imprezy przewidziano szereg form edukacji, rekreacji i rozrywki m.in. Strażacki Turniej w Piłkę Siatkową, Międzysołecki Turniej Przeciągania Liny, gawędy - historyczne, przyrodnicze, myśliwskie, warsztaty wikliniarskie, strzecharskie i kulinarne, konkursy plastyczne dla dzieci, kiermasz kwiatowy, degustacja lokalnych specjałów z wręczaniem certyfikatów: Kulinarna Tradycja i Nadgoplańska Tradycja, dyskoteka.

- Majowka w Ostrówku nad Gopłem to impreza otwarta - dostępna dla wszystkich potencjalnych uczestników - mieszkańców miasta i gminy Kruszwica, a także Inowrocławia, Radziejowa, Jezior Wielkich, Skulska i okolic - czytamy w nadesłanym do naszego serwisu piśmie przygotowanym przez organizatorów.

Jak przekazują organizacja Majówki jest inicjatywą oddolną, podjęta przez miejscową społeczność, w tym sołtysa, Radę Sołecką, strażaków OSP w Ostrówku, wspieraną merytorycznie przez Stowarzyszenie Edukacji i Rozwoju Amicus z siedzibą w Kruszwicy i Wyższą Szkołę Gospodarki w Bydgoszczy oraz finansowo przez sponsorów  w oparciu o lokalny kapitał społeczny, kulturowy i materialny.

Imprezę można śledzić na stronie Link. Patronat medialny nad wydarzeniem pełni m.in. www.mojakruszwica.pl. 

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz