Komisja oświaty spotkała się z nauczycielami i rodzicami z Woli Wapowskiej


Po przesłaniu listu w sprawie ewentualnego połączenia Szkoły Podstawowej im. Wincentego Witosa i wygaszaną placówką w Bachorcach, doszło do złagodzenia stanowiska nauczycieli z Woli Wapowskiej. W poniedziałek z gronem pedagogicznym i rodzicami spotkali się radni komisji oświaty.

W weekend przedstawione przez grono pedagogiczne stanowisko zostało zmodyfikowane. Nauczyciele mimo wcześniej napisanego listu o kategorycznym sprzeciwie w sprawie połączenia z Bachorcami po kilku dniach złagodzili swoje stanowisko.

- Ostatnio złożona przez nas prośba dotyczy przełożenia w czasie podziału na dwa budynki naszej placówki. To znaczy, aby od września 2017 r. do Gimnazjum w Bachorcach przeszła obecna VI, a następnie we wrześniu 2018 roku kolejna szósta klasa, natomiast rok 2019 przyniósł satysfakcjonujące obie placówki rozwiązanie, przeniesienie kolejnych oddziałów do szkoły w Bachorcach - informuje jedna z nauczycielek.

W sprawie Woli Wapowskiej, wczoraj posiedzenie odbyła komisja oświaty. Zapytany o jej przebieg
przewodniczący Andrzej Michalak podkreślił, że uchwała nie przewiduje tego typu szczegółowego
rozwiązania. 

- Uważam, że jeśli tylko tego typu propozycje są tutaj przedstawiane, to warto je rozpatrzyć i nad nimi się pochylić. Osobiście pomysł popieram. Należy jednak pamiętać, że przygotowujemy się dopiero do przyjęcia uchwały, a szczegóły będą dopiero dopracowywane. Po przyjęciu uchwały będzie ona musiała zostać zaakceptowana przez poszczególne organy m.in. kuratorium - tłumaczy Andrzej Michalak.

Podobne stanowisko przedstawia organ prowadzący. Z informacji, jakie udało się nam uzyskać w Zespole Oświaty i Wychowania w Kruszwicy, prośba grona pedagogicznego jest obecnie analizowana pod kątem możliwości jej realizacji. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz