Komisja oświaty będzie rozmawiać o przyszłości placówki w Bachorcach


Nowa ustawa dotycząca reformy edukacji obejmuje zmiany wokół szkół gimnazjalnych. Na sesji w tej sprawie swój głos wyrazili mieszkańcy wsi. Teraz sprawa trafi na komisję oświaty.

Mieszkańcy wsi Bachorce stawili się na sesji Rady Miejskiej gdzie wyrazili swój przeciw w sprawie ewentualnego wygaszenia Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II. Takie informacje zostały bowiem pierwotnie przedstawione kilka tygodni temu.

- Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec propozycji likwidacji placówki. Mając na uwadze formę systemu oświaty i jej założenia, że szkoła powinna być bezpieczna i przyjazna dla uczniów [...] życzymy sobie takiej polityki edukacyjnej na szczeblu lokalnym, która nie sprowadzi do matematycznych obliczeń, ale dba o harmonijny i prawidłowy rozwój dzieci, a także zaspokaja potrzeby społeczności wiejskiej - czytamy w piśmie jakie złożyli mieszkańcy Bachorc podczas sesji Rady Miejskiej.

Podczas sesji do stanowiska mieszkańców odniósł się burmistrz Kruszwicy. Stwierdził on, że ostatecznych decyzji w sprawie placówki nie ma.

- Mówiliśmy o propozycji wypracowanej z perspektywy funkcjonowania całej oświaty na terenie gminy i to właśnie zostało publicznie przedstawione. Proszę zauważyć, że nie ma ostatecznych decyzji w tej sprawie. Rada decyzji jeszcze nie podjęła. Do tego czasu będziemy debatować nad przyszłością placówki - powiedział włodarz.

Z informacji nam przekazanych wynika, że temat Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Bachorcach
zostanie omówiony szerzej na komisji Oświaty. Tematem spotkania ma być  "Projekt dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego w Gminie Kruszwica".
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz