Internauci zgłaszają problem z cmentarzem. W grobach znaleźli śmieci


W powstających grobach na kruszwickim cmentarzu nie brakuje śmieci. Tak wynika z informacji przekazanych przez internautów. Sprawę postanowiliśmy dzisiaj sprawdzić.

Na terenie tzw. nowego cmentarza miejsca pod nowe groby zaczyna brakować. Oznacza to konieczność kopania ich w obszarach, które przez lata służyły jako składowiska odpadów. Zdjęcia i informacje na ten temat przesyła Pan Mateusz, mieszkaniec Kruszwicy.

- Moim zdaniem groby powinny być oczyszczone. Nie powinno się chować zmarłych ze śmieciami. Służby powinny najpierw oczyścić to miejsce, zwłaszcza że w tym miejscu grobów nie brakuje-stwierdza internauta.Sprawę postanowiliśmy zbadać dzisiaj przed południem. Podobnie jak opisuje to Pan Mateusz w jednym z wykopanych, jeszcze pustych grobów znajdują się odpadki. Na zdjęciach można zobaczyć m.in. szkła i kawałki folii. Próbujemy podjąć kontakt z Tomaszem Kowalskim, który zajmuje się usługami grabarza.

- Miejsca powoli brakuje na cmentarzu. Na razie kopiemy tam, gdzie możemy. Przed pogrzebami
oczyszczamy też miejsce. Myślę, że tutaj najlepiej skontaktować się z proboszczem parafii-stwierdza w rozmowie telefonicznej jeden z grabarzy.

Kilka miesięcy temu podjęto działania mające na celu powiększenie cmentarza tak, aby uniknąć gospodarowania obszarami, które dawniej używano jako składowisko odpadów. Planowana rozbudowa ma objąć działki o nr ew. 23/6, 25/2, 31, 32/2 oraz część działki o nr ew. 5/1 położone w Kruszwicy, przy ul. Cmentarnej i Wiejskiej, obręb 5 o łącznej powierzchni około 1,5 ha.

- Zapoznam się ze zgłoszeniem i sprawdzę te informacje. Trudno mi powiedzieć, bo nie widziałem tego. Jeśli tak jest, to zajmę się tym problemem i przekaże grabarzom, aby uważnie oczyszczali miejsca pochówku-przekazuje proboszcz parafii ks. Roman Kotecki.

Do sprawy będziemy wracać.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

11 komentarze:

 1. Jak można tak traktować zmarłych i ich rodziny ! To się w głowie nie mieści by leżeć przykrytym śmieciami ! Biedni ludzie, nawet z godnością nie można pochować członka rodziny.

  OdpowiedzUsuń
 2. Prosze autora artykulu o kontakt rodzina

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Redaktor naczelny:
   Przemysław Bohonos
   email: przemek827@interia.pl
   telefon: 667634920

   Usuń
 3. Ludzie płacą za to niemałe pieniądze.

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak mozna tak traktowac swoich parafian cale zycie chodzili do kosciola a parafia ich na smietnik.Nawet sie nie zainteresuja jak on spoczywa to jet karygodne

  OdpowiedzUsuń
 5. Skandal poprostu niechce sie wierzyc

  OdpowiedzUsuń
 6. TO SIĘ W GŁOWIE NIE MIEŚCI, JAK MOŻNA TAK POSTĄPIĆ

  OdpowiedzUsuń
 7. Rodzina niedawno pochowala bliska osobe i jeszcze dowiedziala się że bliska osoba zostala pochowana w śmietniku. To jest skandal!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Sanepid zajmuje się tym co nie powinien, nie pozwala w dzień pogrzebu otwierać trumny i pożegnać się ze zmarłym, a nie zainteresuje się tym jak pochowani są zmarli.

  OdpowiedzUsuń
 9. Myślę że wszyscy jesteśmy zaszokowani tą sprawą

  OdpowiedzUsuń
 10. Widocznie właściciel cmentarza uważa zmarłego za śmiecia i nad grobem będzie wygłaszał nową regułkę -
  śmieciem byłeś i w śmieci się obrócisz... :(

  OdpowiedzUsuń