Grzegorz Stanny: Uchwała, którą przegłosowaliśmy jest dla wspólnego dobra


Grzegorz Stanny zabrał głos w sprawie uchwały przegłosowanej przez radnych Rady Miejskiej. Odniósł się także do zarzutów, jakie padły pod jego adresem w ostatnim czasie.

Radny określił przyjętą uchwałę jako taką, która pogodzi społeczności Bachorc i Woli Wapowskiej. 

Przypomnijmy po zaproponowanym kompromisie przez komisję oświaty, grono pedagogiczne wstępnie odrzuciło propozycję połączenia placówek, pisząc w tej sprawie m.in. list do kuratorium. Potem jednak zmieniło zdanie i poprosiło o stopniowe przenoszenia klas z Woli Wapowskiej do Bachorc.

- Myślę, że uchwała powinna pogodzić obie społeczności. Tworzy się wokół mnie świadectwo fałszywe, jakobym chciał zamknąć szkołę w Woli Wapowskiej. Nawet przez myśl mi nie przeszło, aby zamykać szkołę tak dobrą i o takich tradycjach-skomentował radny.

Na sesji Rady Miejskiej obecni byli zarówno mieszkańcy Woli Wapowskiej, jak i Bachorc. Samorządowiec zwrócił się także i do nich.

- To, co się stało, to jest podzielenie społeczeństwa. Chodzimy do wspólnej parafii, na zabawy, razem uczestniczymy w różnych imprezach. W kościele ostatnio było mowa i miłości i zgodzie, która buduje. Niezgoda jak stare przysłowie mówi-rujnuje. Dlatego dziękuje społeczeństwu obu szkół, że po różnych spotkaniach i tłumaczeniach wspólnie doszliśmy do zgody. To, co dzisiaj przegłosowaliśmy, jest dla dobra wspólnego, a nie tylko dla Woli Wapowskiej czy Bachorc-dodał radny.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz