Gmina prezentuje plany inwestycyjne na 2017 rokUrząd Miejski opublikował informacje na temat planowanych inwestycji na rok 2017. Znajdą się wśród nich budowa kompleksu lekkoatletycznego oraz przebudowa dróg dojazdowych wraz z parkingami i placami na Osiedlu Zagople.

Jak podaje burmistrz Kruszwicy wartość planowanych inwestycji wyniesie ponad 12,5 miliona złotych. Spora część funduszy to środki zewnętrzne.

W 2017 roku przebudowane mają zostać kolejne drogi. W budżecie gminy zabezpieczono środki na przebudowę drogi gminnej Kraszyce-Stodólno (etap II), przebudowę dróg dojazdowych wraz z miejscami parkingowymi i placami na Osiedlu Zagople oraz budowę ścieżek rowerowych na terenie Kruszwicy (wraz z przebudową ulicy Słonecznej). Niewykluczone, że ostatnie zadanie będzie przesunięte w czasie.

- W 2017 roku przebudowane zostaną kolejne kilometry dróg. W budżecie gminy zabezpieczone zostały środki finansowe na przebudowę drogi gminnej Kraszyce-Stodólno (etap II), przebudowę dróg dojazdowych wraz z miejscami parkingowymi i placami na Osiedlu Zagople oraz budowę ścieżek rowerowych na terenie Kruszwicy (wraz z przebudową ulicy Słonecznej). Realizacja tego ostatniego zadania może zostać jednak przesunięta w czasie. 

W planach inwestycyjnych znajdzie się także przebudowa ulicy Kasprowicza i ulicy Lipowej zakresie kanalizacji deszczowej i sanitarnej. Ponadto wkrótce zakończone mają zostać prace nad rozbudową Urzędu Miejskiego.

Swoją cegiełkę dołoży Fundusz Sołecki. W Gocanowie i Lachmirowicach powstać mają nowe place zabaw.

- Place w Janocinie, Polanowicach  i Ostrowie zostaną doposażone w nowe urządzenia zabawowe. Ze środków funduszu sfinansowana zostanie również budowa punktu świetlnego w Piaskach oraz budowa kominka w świetlicy wiejskiej wraz z instalacją gazową w Chrośnie. Zostaną także opracowane dokumentacje projektowe związane z przebudową drogi gminnej  w zakresie ciągu pieszego w miejscowościach Tarnówko i Polanowice -przekazuje Urząd Miejski w Kruszwicy.

Gmina Kruszwica jest również gotowa do realizacji kolejnych zadań, w przypadku uruchomienia środków unijnych. - W minionym roku naszym celem było m.in. przygotowanie się do pozyskiwania środków zewnętrznych na projekty infrastrukturalne. Posiadamy już niezbędną dokumentację, a w kilku przypadkach uzyskaliśmy pozwolenia na budowę. Jesteśmy więc gotowi do ubiegania się o unijne dotacje i czekamy na konkursy - wyjaśnia wiceburmistrz Kruszwicy. 

źródło: UM Kruszwica
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz