Czy wiesz co to Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa ?To nowe policyjne narzędzie do szybkiej identyfikacji zagrożeń, które działa od 9 września 2016 roku. Można o nim się dowiedzieć także w inowrocławskich autobusach MPK.

Każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo. Taką możliwość daje m.in. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. 

Do chwili obecnej na terenie powiatu inowrocławskiego policjanci odczytali z mapy już 459 zdarzeń. Wskazali je mieszkańcy jako te, które wymagają interwencji Policji i są według nich niebezpieczne. 123 zgłoszenia, a więc ponad 26 procent, zostało przez policjantów potwierdzonych. Wiele sygnałów nadal jest weryfikowanych. Mundurowi sprawdzają dane zgłoszenie wiele razy.

Z tych 123 sygnałów, najwięcej dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym np. nieprawidłowego parkowania, czy przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Były też informacje o powtarzających się przypadkach spożywania alkoholu w niedozwolonych miejscach. Tylko w roku bieżącym od 1 stycznia, policjanci odczytali z mapy 62 zgłoszenia.

Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu systematycznie działa w zakresie propagowania zagadnienia związanego z Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa. Ulotki na ten temat, mieszkańcom powiatu inowrocławskiego, dostarczają dzielnicowi. 

Ponadto banery o KMZB można zaobserwować na wyświetlanych ekranach w inowrocławskich miejskich autobusach MPK. Dzięki temu podczas jazdy, każdy pasażer ma możliwość dowiedzieć się że funkcjonuje takie właśnie narzędzie. Bardzo szeroko na temat KMZB można przeczytać na stronie inowrocławskiej Policji: http://www.inowroclaw.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/  i tam zaznaczać swoje sugestie.

KPP

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz