Cała Polska czyta dzieciom


W ramach społecznej kampanii "Cała Polska czyta dzieciom" w Przedszkolu Samorządowym nr 3 im. Ewy Lewańskiej w Kruszwicy realizowany jest cykl spotkań z książką.

Do akcji włączyły się dzieci z innych grup.  Przeprowadzone działania mają zapewnić dziecku przyjemność oraz owocne spędzanie czasu.

- We wrześniu gościliśmy literatów podczas Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń. W grudniu ,,Bajki polskie” czytała dla nas mama Niny z gr IV, wiersze J. Papuzińskiej prezentowały nam dziewczyny z MOW. Z literaturą dziecięcą spotkaliśmy się również w Bibliotece Miejskiej. 24 lutego odwiedziła nas p. Justyna Grabowska, mama Zosi z gr III. Pani Justyna przedstawiła dzieciom bajkę, swojego autorstwa specjalnie przygotowaną na tę wizytę. Pod postaciami zwierząt ukryła uczucia: przyjaźni, tęsknoty, miłości i szczęścia, tak ważne dla nas wszystkich. Zaprezentowała nam również wiersz poświęcony naszej patronce ,,Dla Ewy L.”z myślą o zbliżającym się jubileuszu naszego przedszkola - przekazuje placówka.

Podziękowanie:
Bardzo dziękujemy za spotkanie i mamy nadzieję, że zachęcimy również innych rodziców i jeszcze się spotkamy z książką, bo czytanie dziecku dla przyjemności jest mądrym sposobem spędzania czasu z dzieckiem i najlepszą inwestycją w jego przyszłość.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz