Przedszkolaki w Punkcie Edukacji Ekologicznej w Balczewie


16 stycznia przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego nr 3, im. E. Lewańskiej wzięły udział w wycieczce do Punktu Edukacji Ekologicznej PLAST-MAR w Balczewie.


W nowocześnie wyposażonych pomieszczeniach uczestniczyliśmy w zajęciach, których celem było pogłębienie wiedzy w zakresie szeroko rozumianej ochrony środowiska człowieka oraz praktyczne poznanie procesu recyklingu.

 -Najpierw w dużym, kolorowym holu przy specjalnych stanowiskach dowiedzieliśmy się co to są odpady, potem poznaliśmy zasady ich segregacji. Na konkretnych przykładach dowiedzieliśmy się, które przedmioty można poddać recyklingowi. Widzieliśmy też poszczególne etapy przetwarzania odpadów z tworzyw sztucznych, do momentu powstania granulatu, który wykorzystuje się ponownie do produkcji – przekazuje placówka.

Oprócz tego przeprowadzono lekcję w klasie, gdzie dzieci wykonywały różne ćwiczenia i obejrzały prezentację multimedialną. Część praktyczna zajęć odbyła się w hali produkcyjnej. 

-Tam dokładnie widzieliśmy, jak powstaje granulat i co można z niego zrobić. Każdy uczestnik otrzymał w prezencie kolorowe doniczki wyprodukowane na miejscu przez wtryskarkę-dodaje przedszkole.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz