O poduszkowcu na Gople jest już głośno!Ratownicy mają od tej pory do swojej dyspozycji nowoczesny poduszkowiec. O sprzęcie jest już głośno nawet w ogólnopolskich mediach.


Poduszkowiec swoje możliwości zaprezentował na Gople podczas święta Trzech Króli. Ma służyć ratownikom w patrolach i akcja ratowniczych zarówno na lądzie jak i wodzie. O sprzęcie jest już głośno w ogólnopolskich mediach m.in. w  "Zbliżeniach" oraz "Teleexpressie".


- Poduszkowiec będzie służył celom ratownictwa wodno-lodowego na jeziorze Gopło oraz w razie wypadku na obszarach wodnych powiatu inowrocławskiego Dzięki pozyskanemu sprzętowi od firmy Hovercrafts Reserach Center - Centrum Badań Rozwoju Poduszkowców nasza dyspozycyjność oraz szybkość dotarcia do poszkodowanego jest na naprawdę wysokim poziomie - podkreślają ratownicy 

Cechą charakterystyczną poduszkowca jest to, że potrafi dotrzeć do najbardziej niedostępnych miejsc na pokrywie lodowej.


- Zalety poduszkowca są nieocenione w sezonie zimowym, kiedy trzeba ratować wędkarza lub bojerowca. „Poleci” po lodzie, na który ani karetka nie wjedzie, ani człowiek nie wejdzie. A przecież nierzadko jest tak, że poszkodowany leży daleko od brzegu - pisze Łukasz Majerczyk.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz