W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowali się do Świąt Bożego NarodzeniaW ZSP im. Kazimierza Wielkiego w Kruszwicy świętowano Boże Narodzenie.przystroiła hol szkoły własnoręcznie przygotowanymi ozdobami. Było niezwykle kolorowo i bajecznie. 

W ostatnim dniu nauki zorganizowano także klasowe wigilie. Zanim jednak uczniowie usiedli przy stołach wszyscy wzięli udział w świątecznym apelu przygotowanym przez uczniów pod kierunkiem Eweliny Brylewskiej, Alicji Walczak i Łukasza Sochowskiego.

- Motywem przewodnim było Boże Narodzenie w Polsce i u naszych sąsiadów - w Rosji i w Niemczech. Śpiewano kolędy i opowiadano o świątecznych zwyczajach. Nie zabrakło też Gwiazdora i Dziadka Mroza, który wraz ze Śnieżynką rozdaje prezenty rosyjskim dzieciom. Słodkim akcentem imprezy były pierniki. Uczniowie piekli je w szkolnej pracowni, a teraz częstowali nimi nauczycieli - przekazuje Magdalena Szłyk z ZSP
w Kruszwicy.


Imprezę zakończyła fotograficzna sesja. W gwiazdkowej scenerii każdy mógł sobie zrobić zdjęcie.

- 22 grudnia w ZSP w Kruszwicy zapisał się jako czas radości, jedności i życzliwości. Z okazji Świąt Bożego Narodzenia i zbliżającego się Nowego Roku, Dyrekcja i cała społeczność szkoły składają wszystkim życzenia spokoju, wzajemnej miłości i pogody ducha. Aby ta niezwykła atmosfera świąt gościła w naszym życiu przez cały rok - dodaje placówka.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz