W Caritas zrealizowano szereg projektów. Teraz czas na ich podsumowanie [FOTO+VIDEO]2016 roku w Domu Aniołów Stróżów w Kruszwicy okazał się być obfity w realizację projektów. Teraz czas by je podsumować.


Placówka zrealizowała projekty gminy Kruszwica, powiatu inowrocławskiego, Caritas Polska oraz dwa ogłoszone przez województwo. We wtorek 13 grudnia społeczność DAS Kruszwica spotkała się by oficjalnie zakończyć aktywny do tej pory rok.


Zdjęcia dostępne tutaj

- Spotkanie podsumowuje realizację zadań zleconych nam przez Urząd Marszałkowskich naszego województwa. Realizowaliśmy zadania "Aktywnie w dorosłość" -mające na celu wspieranie zajęć rozwojowych dzieci i młodzieży oraz "Moja Przyszłość - życie bez alkoholu", program zakładający przeciwdziałanie uzależnieniom i patologiom społecznym - informuje placówka.


W 2016 roku DAS Kruszwica zorganizował zajęcia ze specjalistami z różnych dziedzin. Były to zajęcia z plastyki, muzyki i tańca, dziennikarstwa, socjoterapii oraz języka migowego.

- Młodzież mogła także korzystać z basenu, kręgielni, siłowni, wyjeżdżać do kina, uczestniczyć w wycieczce do Golubia- Dobrzynia, a w ramach Klubu Młodego Odkrywcy uczestniczyć w zajęciach modelarskich i kursie krawieckim - wylicza Piotr Olubiński, szef kruszwickiego Caritasu.


Ważną rolę w działalności placówki odgrywa dotacja od Caritas Polska przeznaczona na okres od września 2016 do czerwca 2017 roku. Przyczynia się ona do realizacji zajęć integracyjnych dla 35-osobowej grupy młodzieży i seniorów.

- Projekt rozpoczęliśmy we wrześniu remontem i wyposażeniem sali  będącej siedzibą Klubu Seniora i Wolontariusza gdzie odbywa się większość zajęć. Dzięki dotacji uczestnicy programu mogą korzystać z basenu, wyjeżdżać do kina. Uczestniczyliśmy w wycieczkach do Inowrocławia/ Odbywają się także zajęcia z zumby z Aleksandrą Białką oraz teatralne z Pawłem Lewartowskim i inne zajęcia organizujące czas młodzieży i osobom dorosłym - dodaje rozmówca.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz