Polskie Radio PiK z kolejną audycją o skupie złomu pod Kruszwicą. Są nowe ustalenia.


Podczas listopadowej sesji Rady Miejskiej, radny Grzegorz Stanny przedstawił list mieszkańców ulicy Dobrej, którzy sprzeciwiają się dalszej działalności skupu złomu  informują o jego szkodliwości. Temat znalazł swoje ujście w reportażach Żanety Walentyn z Polskiego Radia PiK.


Audycja "Przezroczysty problem, cz. 2" kontynuuje temat związany z skupem złomu pod Kruszwicą. Jak przekonują mieszkańcy działalność prywatnego przedsiębiorstwa szkodzi ich zdrowiu oraz najbliższemu otoczeniu.

W części II Żaneta Walentyn odwiedza najbliższą sąsiadkę właścicieli skupu złomu. Przekazuje ona jak wygląda życie w tak bliskim sąsiedztwie prywatnej działalności.

W audycji słyszymy również oficera prasowego PSP w Inowrocławiu Artura Kiestrzyna, który poinformował o pożarach jakie miały miejsce na terenie skupu złomu. Dziennikarze Polskiego Radia PiK konfrontują także informacje o zezwoleniach w Starostwie Powiatowym w Inowrocławiu, które wydało zezwolenie na działalność firmy z informacjami uzyskanymi w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu. 

Okazuje się, że pytań dotyczących koniecznych zezwoleń jest jednak znacznie więcej. 

Słuchaj audycji pod tym adresem:

Audycja Polskiego Radia PiK część II
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. No to Graliczka już ma ciepło koło czterech liter ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ta audycja potwierdza tylko przypuszczenia, ze ta sprawa naprawde smierdzi i to nie tylko zlomem... Wszyscy sie wypieraja wszystkiego, urzednicy maja "amnezje". Dobrze, ze ta pani sasiadka to ruszyla slychac, ze jest mloda odwazna i ma powazny powod zeby ta sprawa sie zajmowac. Zycze jej powodzenia, cierpliwosci i gratuluje stanu blogoslawionego.

    OdpowiedzUsuń