Po kujawsku ubierali choinkęW Przedszkolu Samorządowym nr 3 im. Ewy Lewańskiej ubierano choinkę zgodnie z tradycjami kujawskimi. Święta Bożego Narodzenia to okres bogaty w obrzędy i zwyczaje. Tak jest na Kujawach gdzie tradycji nie brakuje.

- Naszą powinnością jest przekazywanie tradycji następnym pokoleniom, niech nasze dzieci poznają moc tradycyjnej Wigilii, pozwólmy im przeżywać to samo, co dane było nam przeżyć w swoim dzieciństwie. Dlatego też 16.12.16 grupa dzieci 4 i 5 letnich z Przedszkola Samorządowego nr 3, należącego do ZSO w Kruszwicy, realizująca program z zakresu regionalizmu: ,,Przedszkole miejscem kultywowania tradycji kujawskich” spotkała się razem ze swoimi rodzicami w Izbie Kujawskiej przedszkola, aby zgodnie z tradycją poznać świąteczne zwyczaje i przygotować choinkę w tradycyjnym kujawskim zwyczaju - przekazuje Elżbieta Olejnik.

Dzieci z pomocą rodziców wykonały ozdoby choinkowe i ubrały swoją choinkę zgodnie z tradycją: w to co urosło w polu, w sadzie, w lesie i ogrodzie: łańcuchy ze słomy i papieru, jabłka, orzechy, cukierki, pierniki, szyszki, słomiane i papierowe ozdoby. 
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz