Na Orlej mają uwagi do utwardzonej drogi


Przed świętami Bożego Narodzenia otrzymaliśmy sygnały od mieszkańców ulicy Orlej na Grodztwie w sprawie przeprowadzonych utwardzeń drogi. Zdaniem mieszkańców prace nie były przeprowadzone rzetelnie.


O konieczność poruszenia problemu na  Orlej zaapelowali sami mieszkańcy tej ulicy. Ich zdaniem prace związane z utwardzeniem drogi nie były przeprowadzone właściwie.

- Ten temat już się ciągnie od jakiegoś czasu. Próbowano wyrównać drogę gruzem nie wiadomo jakiego pochodzenia. Znajdują się tam szkła, druty i inne śmieci - pisze do nas w jednej z wiadomości Pani Monika.

Od Pana Tomasza uzyskaliśmy natomiast zdjęcia związane z tą sprawą. Dowiedzieliśmy się,że też za utwardzeniem drogi stoi jedna z firm wybranych w przetargu.

- Co roku dowożą gruz z śmieciami. Kazałem im je powybierać Nie dopuściłem do tego by tolerować przed domem śmietnisko - podkreślił w rozmowie z naszym portalem Pan Tomasz.


Z informacji udostępnionych przez Urząd Miejski w Kruszwicy wynika,że gdy dochodzi do tego typu prawidłowości firma może nie otrzymać wynagrodzenia za swą pracę. Jeśli dochodzi do tego typu sytuacji należy powiadomić urzędników ponieważ wybrana w przetargu firma ma obowiązek wykonania rzetelnej pracy.

Nieco inne informacje na temat wykonanych prac posiada zleceniodawca robót, który nie zauważył w pracach nieprawidłowości. Co do znajdujących się w gruzie odpadów firma miała je w planach zabrać tuż po wykonaniu prac.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

2 komentarze:

  1. Panie Przemysławie niech pan spróbuje choć teraz przejechać tą drogą po prostu dramat nic nie tkniete dziura na dziurze a nikt w tej sprawie dalej nic nie robi

    OdpowiedzUsuń
  2. Dziękuje za informacje. Do tematu będę wracał po Nowym Roku.

    OdpowiedzUsuń