Mieszkańcy w Tarnówku też mają problem z drogą Mieszkańcy miejscowości Tarnówko także apelują o drogę. W porze zimowej korzystanie z niej jest poważnie utrudnione.


Opady śniegu i deszczu w miejscowości Tarnówko powodują poważne problemy mieszkańców. Drogą trudno jest się poruszać.

- Co roku w listopadzie, zamiast drogi mamy w Tarnówku błotnistą breję. I to w samym środku wsi. Nie można wygodnie i bezpiecznie dojść ani na przystań autobusowy ani do sklepu, nie mówiąc o jakimkolwiek spacerze z dzieckiem. Ludzie chodzą ślizgając się w błocie-pisze do naszej strony jedna z mieszkanek.

Z informacji przekazanych przez mieszkankę wynika, że problem z drogą ma wielu mieszkańców wsi.

- Pół biedy, jak kto sprawny, ale co mają powiedzieć osoby starsze czy mniej sprawni ruchowo mieszkańcy pobliskiego Domu Pomocy Społecznej. Brudne buty, zabłocone auta to norma. Musimy korzystać z jezdni. Byłam świadkiem , jak mama przenosi przez błoto swoje dzieci, by mogły wsiąść do szkolnego autobusu. Główną przyczyną tego bałaganu są ciągniki  zakładu Kom-Rol, regularnie jeżdżące przez wieś. Gubiące błoto z pól, obornik itp. A za chwilę wjadą tu ciężarówki, by wywieść buraki z pola. Aż strach pomyśleć, co się będzie działo wtedy na naszej drodze- dodaje mieszkanka wsi.

Z dostępnych nam informacji wynika, że do wsi skierowano już równiarkę. Działania pracowników Urzędu Miejskiego można nazwać jednak krótkotrwałymi bowiem drodze potrzebna jest gruntowna modernizacja.


Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

17 komentarze:

 1. Zapraszam na spacer do Kicka. Tam również mieszkają ludzie. Aby gdziekolwiek dojsc trzeba pokonać minimum kilometr czegos czego nie mozna nazwac drogą. Ponadto są tam osoby dojeżdżające do szkoły autobusem na który codziennie trzeba dojść, gdzie kończy sie to rzeczami wybrudzonymi przez błoto. XXI wiek jak uczeń ma iść do szkoły? Ma brać ubrania w plecak i trzy pary butów?

  OdpowiedzUsuń
 2. Niech ktoś w końcu zaapeluje o ul Orla w Grodztwie niech pan burmistrz przejedzie się i sam oceni jak ona wygląda dziura na dziurze i bagno panie burmistrzu za co płacimy podatki

  OdpowiedzUsuń
 3. Popieram przedmowce. Prosze wybrac sie do Kicka. Co roku ten sam problem z ktorym gmina nic nie robi (przejazd rowniarki raz do roku nie rozwiąże problemu). To, ze mieszka tam mniej rodzin nie oznacza,ze moga tonac w blocie. Widocznie w naszej gminie tez przeprowadza sie podzial na lepszy i gorszy sort.

  OdpowiedzUsuń
 4. Panie Przemyslawie, a Pana zapraszam z aparatem do Kicka. Nie ma tam zadnej dobrej drogi dojazdowej, a w Panu jako dziennikarzowi widzimy szanse pomocy. Taka nasza lokalna 'sprawa dla reporterow':-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak , jestem mieszkanką Kicka. U Nas to nie droga, u nas to jedna wielka breja!!!! My jesteśmy małą ilością mieszkańców, więc o nas nikt nie mówi, a ta rowniarka, to chyba pseudo, bo teraz to już w ogóle nie idzie przejść. Może czas najwyższy, aby władze zainteresowały się wsiami, a małe miejscowości też zaliczane były do gminny!!! Zapraszamy na spacer włodarzy! Nie tutaj nie ma możliwości na spacer.Czekamy na konkretny ruch, chcemy też być zauważenia, nie tylko miasta i wsie, które liczą duży elektorat. A droga do szkoły, wyjście na autobus, to noszenie dziecka na rękach, bo 4 -latek nie da rady skakać w powietrzu. Litości, prosimy o utwardzenie nawierzchni, nie gruz, czy żużel. To porażka,latem nie ma czym oddychać, bo kurz wszędzie, a od wiosny do zimy, jak pada to właściwie powinniśmy posiadać samoloty, gdzie tu wyjść, a zdrowy styl życia tak ostatnio preferowany.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W 100% popieram. Ponadto autobus szkolny do gimnazjum rowniez ma problem wjechać. Ten jeden uczen jest gorszy od innych ? Jak ma iść na przystanek przez to dziadostwo na drodze ?! Gdzie jest władza ? Gdzie jest gmina ?

   Usuń
 6. Identyczny problem istnieje w miejscowości Witowiczki, droga dawno zapomniana przez gminę. Raz do roku przejedzie równiarka, która w sumie jeszcze bardziej pogarsza sytuację. Ja rozumiem że gmina nie śpi na pieniądzach, ale żeby przez tyle lat nic z tym nie zrobić?

  OdpowiedzUsuń
 7. " Główną przyczyną tego bałaganu są ciągniki zakładu Kom-Rol, regularnie jeżdżące przez wieś. Gubiące błoto z pól, obornik"

  To tam raczej potrzebna jest szczotka i łopata a nie remont drogi-co da położenie nowego asfaltu,wyprofilowanie poboczy i rowów skoro i tak ciągniki nawloką błota.
  Wy tam mieszkańcy zadbajcie raczej by Wasi bracia,ojcowie czy synowie pracujący w Kom-Rolu choć z grubsza oczyścili koła przed wjazdem na drogę to Wam będzie się znacznie łatwiej żyło-błoto na nowym asfalcie dalej będzie taką sama breją jak jest na obecnym.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zabawne. Skoro przedmówca jest taki bystry to proszę zabrać szczotkę, łopatę, i korzystać z drogi Kicko-Tarnowko na codzień. Najlepiej aby jeszcze Pańskie dzieci musiały z Kicka chodzić pieszo na przystanek autobusowy , później z kilogramem błota na butach i ubraniach dojeżdżaly do szkoły. To jest XXI wiek kazdej wsi należy się powierzchnia asfaltowa!

  OdpowiedzUsuń
 9. Problem w tym, ze w Kicku NIE MA drogi asfaltowej, a bloto nie tyle jest nawiezione co droga jest nie utwardzona odpowiednio i kola robia istne bagno.

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeśli chodzi o osoby czy też rodziny pracujące w Kom Rol to chce temu cwaniaków powiedzieć, że pomylił się, bo nikt z osób zamieszkujących Kicko, a już tym bardziej rodzin nie pracuje w Komrolu. Zapraszam tego, co wpadł na pomysł łopaty niech w takim razie weźmie łopatę i szczotę , stoi jak strażnik i zatrzymuje te ciągniki, skoro szuka zajęcia... proszę bardzo...poza tym niech on mądra główka zrobi asfalt, bo my już mówimy stanowcze dość!!! Następnym razem niech ta osoba, co pisze, zastanowi się do kogo pije!!!!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czy ten artykuł dotyczy Kicka? czy ja coś na temat łopaty pisałem na temat Kicka?(nawet gdzie dokładnie jest Kicko to określić nie potrafię) temat jest o błocie i remoncie drogi w Tarnówku (także za "moje" pieniądze)które gy ewentualnie zostaną wydane to zostaną przykryte warstwą błota i gnoju-a na to się nie godzę!
   Jeśli w tym Kicku macie problem z drogą to walczcie o to,ale nie mieszać tematów!

   Usuń
 11. Trochę tomografii a potem dyskusja, bo właśnie droga, która jest na fotkach prowadzi do Kicka, ma około 500 metrów,a dalej przez Kicko do krzyżówki Chełmce Piotrków i właśnie tą trasę pokonoją kilkakrotnie ciągniki Komrolu... Tak to wygląda, jesli nie wiesz. Najpierw orientacja w terenie, a potem sensowna dyskusja, ot co��!!!! Poza tym ktoś, kto pisał ten artykuł i wstawiał zdjęcia powinien sprawdzić zdjęcia i odnieść się do tego w przestrzeni, bo w samym Tarnówka jest asfalt, a droga prowadzi do Kicka, bo to miejscowość przylegała. Mieszkańcy Kicka mają domy pod adresem Kicko, ale działki, na których stoją domy to działki Tarnówko. To taki dziwny twór. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, w Tarnówku jest zabłocony asfalt, ale tylko do skrzyżowania. Za krzyżówką, przy rozjeżdżonej , nieasfaltowej drodze na Kicko tez stoją domy.

   Usuń
 12. Panie Przemysławie zapraszam z aparatem na ul Orlą w Grodztwie co roku piszemy wnioski do burmistrza Witczaka na temat drogi oraz ooświetlenia zero odzewu tylko odraczanie sprawy na następny rok i nic w tej sprawie nikt nie robi.Prosimy o pomoc

  OdpowiedzUsuń
 13. Droga w Tarnowku o ktorej mowa prowadzi tez do Kicka drogi Panie. Taka mala dygresja na temat mieszania tematow :-)

  OdpowiedzUsuń
 14. "mieszkańcy zadbajcie raczej by Wasi bracia,ojcowie czy synowie pracujący w Kom-Rolu choć z grubsza oczyścili koła..." - nasze uwagi są lekceważone. Nawet policja była na interwencji i nic z tego nie wynikło. Niechby taki syf ktoś zostawił na głównej drodze, to od razu kara.

  OdpowiedzUsuń