W naszej gminie działa znów Szlachetna PaczkaWolontariusze z Kruszwicy już rozpoczęli działania w ramach Szlachetnej Paczki i podkreślają, że każdy może stać się współdarczyńcą dla wybranej rodziny. 


Wolontariusze przygotowują pomoc, która będzie odpowiadała na konkretne potrzeby rodziny i jednocześnie stanie się impulsem do zmiany, która pokaże, że wyjście z trudnej sytuacji jest możliwe.

-W tym roku pomożemy 23 rodzinom. 22 już znalazło darczyńców, a jedna jeszcze czeka na pomoc. Finał akcji w tym roku przypada na weekend 10 i 11 grudnia- informuje nasz serwis Agata Mysło, która od lat angażuje się w działania Szlachetnej Paczki.


***

Szlachetna Paczka informuje:

Zapraszamy do wspólnego przygotowania Paczki dla wybranej rodziny.  U nas każdy jest beneficjentem – to doświadczenie, które zmieni życie nie tylko rodziny ale także i Państwa.

Zatem, jak można przygotować Paczkę ?

1. Wejdź na stronę www.szlachetnapaczka.pl i wybierz okolicę, w której chcesz pomagać.

2. Zapoznaj się z opisami rodzin na stronie i wybierz tę, której chcesz pomóc. Upewnij się, że jesteś w stanie spełnić jej wszystkie 3 podstawowe potrzeby.

3. Możesz zaprosić do przygotowania paczki znajomych, rodzinę czy współpracowników – razem będzie Wam łatwiej stworzyć wyjątkowe prezenty.

4. Bądź w kontakcie z wolontariuszem, który jest opiekunem wybranej przez Ciebie rodziny. To on odezwie się do Ciebie i będziesz mógł dopytać go o szczegóły.

5. W czasie Finału (10 i 11 grudnia) dostarczycie paczki do wybranego przez siebie wcześniej magazynu. Przekażecie je wolontariuszom, którzy dostarczą prezenty rodzinie.

6. Wolontariusz poinformuje Cię o tym, jak rodzina zareagowała na paczki i przekaże Ci Jej podziękowanie.Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz