Uczniowie wyróżnieni w konkursie fundacji Modrak

Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. J. Słowackiego oraz Gimnazjum nr 2 wzięli udział w konkursie historycznym – „Historia z mojego podwórka” - zorganizowanym przez fundację Modrak. Honorowy patronat nad konkursem objął burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.-Bezkonkurencyjne okazały się nasze licealistki, które znalazły się na podium. Pierwsze miejsce zajęła uczennica klasy III LO - Monika Górska. Z jej inicjatywy powstała praca na   temat „Zwyczaje i tradycje na Kujawach dawniej i dziś”. Drugie miejsce należało do Julii Sawickiej -  uczennicy klasy I LO, która przygotowała pracę - , „Mój pradziadek  –  Franciszek Cichocki"-przekazuje placówka.

W konkursie wzięli udział gimnazjaliści, których prace zostały wyróżnione. Zuzanna Majchrzak z klasy I B przedstawiła historię o Czesławie Uklejewskim, a Jan Grzechowiak z klasy III C zaprezentował drewniany kościół  w  Kościeszkach.

Organizatorzy konkursu podkreślili,  że nadesłane prace reprezentowały wysoki poziom i dużym wyzwaniem było wybranie tych najlepszych. -Tym bardziej nam miło, że aż czworo naszych uczniów znalazło się w gronie laureatów i wyróżnionych – dodała Magdalena Stanny, pod kierunkiem której powstały prace.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz