Sławsk Wielki: Społeczność spotkała się z policjantemBezpieczeństwo dzieci jest najważniejsze dla każdego rodzica. Każdego dnia martwi się, aby nie wydarzyło się nic złego. Dlatego zorganizowano spotkanie mieszkańców z policjantem.Z problemem bezpieczeństwa na drodze spotykają się mieszkańcy Sławska Wielkiego, Janowic, Przedbojewic i Żernik. Z inicjatywy radnego Tomasza Łożyńskiego i przy współpracy sołtysa Sławska Wielkiego Andrzeja Kowalskiego w Szkole Podstawowej im. Marii Patyk w Sławsku Wielkim zorganizowano spotkanie z policjantem.

- Akcję związaną z pogadanką z dzielnicowym i rozdawania kamizelek zorganizowaliśmy w celu poprawy bezpieczeństwa dzieci w naszych sołectwach. Naszym zamierzeniem jest wpojenie dzieciom dbanie o swoje bezpieczeństwo na drodze. Na przyszłość mamy zaplanowane kolejne inicjatywy związane z uświadamianiem i dbaniem o bezpieczeństwo - mówi Tomasz Łożyński.

Dzieci uczęszczające do szkół i ich rodzice uczestniczyli w spotkaniu przeprowadzonym przez dzielnicowego Łukasza Kicińskiego. Policjant wyjaśnił zasady bezpiecznego poruszania się po drogach i odpowiadał na pytania zebranych. Wszyscy uczestnicy spotkania otrzymali kamizelki odblaskowe, które są niezbędnym elementem ubrania podczas przemieszczania się w terenie niezabudowanym. Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz