Sławsk Wielki: Podczas kwesty zebrano ponad tysiąc złotych
Podczas Wszystkich Świętych lokalne organizacje i sołectwa zbierały fundusze na renowację starych nagrobków. Wczoraj podsumowano i podliczono zgromadzone fundusze.


Akcję zorganizowano 1 listopada. Kwestujący fundusze zbierali pod bramą cmentarza parafialnego w Sławsku Wielkim. Jak podaje radny Andrzej Michalak, mimo złych warunków atmosferycznych  uzbierano 1 171 złotych.

-Przypomnijmy, że dzięki prowadzonym w trzech poprzednich latach zbiórkom, udało się zebrać łącznie ponad 4 tys. zł. Dzięki temu uporządkowano miejsce spoczynku trzech zmarłych z rodziny Potworowskich, którzy kiedyś spoczywali we własnym grobowcu przy kościele parafialnym, a w roku 1951 ich szczątki przeniesiono na cmentarz w Sławsku. Od tego momentu spoczywali tutaj bezimiennie a miejsce ich pochówku  było zaniedbane i w niczym nie przypominało pięknego grobowca spełniającego obecnie rolę kaplicy przedpogrzebowej- informują organizatorzy, którzy dziękują za dotychczasowe wsparcie.

W akcji wzięło udział Stowarzyszenie "Kujawiak", Stowarzyszenie Rozwoju Trzech Wsi "PrzeŻeJa" z Janowic, radni, sołtysi i członkowie Rad Sołeckich sołectw Kobylnik, Bożejewic i Janowic.
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz