Radni podjęli decyzję w sprawie działki pod Rodzinny Dom DzieckaNa sesji Rady Miejskiej przyjęto uchwałę w sprawie zbycia działki przy ul. Kasprowicza. Teren ten otrzyma Powiat Inowrocławski pod budowę Rodzinnego Domu Dziecka.

Nieruchomość niezabudowana położona jest przy ul. Kasprowicza jako działka nr 50/3. Działkę sklasyfikowano jako zurbanizowany teren niezabudowany lub w trakcie zabudowy - bp.

- W imieniu powiatu inowrocławskiego wicestarosta zwrócił się z wnioskiem o przekazanie w drodze darowizny nieruchomości wymienionej w paragrafie 1 uchwały z przeznaczeniem pod budowę placówki opiekuńczo - wychowawczej - rodzinnego domu dziecka. W uzasadnieniu wniosku wskazano,że powiat zamierza pozyskać środki unijne w ramach inwestycji w infrastrukturę społeczną. Nowa placówka przeznaczona byłaby dla 14 wychowanków - czytamy w uzasadnieniu przyjętej uchwały.

Przekazana powiatowi działka jest położona w strefie miejskiej, w granicach obszaru śródmiejskiego mieszkaniowo - usługowego, zabudowanego, wskazanego do przekształceń i kontynuacji zabudowy.
Działka położona jest w strefie konserwatorskiej. Są to obszary zabudowane  wskazane do przekształceń i uzupełnień zabudowy na cele funkcji mieszkaniowych oraz działalności gospodarczych rolniczych i nierolniczych.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz