Polanowice: Z podwórka na Stadion o Puchar TymbarkuSzkoła Podstawowa im. Janusza Kusocińskiego w Polanowicach zgłosiła szkolny zespół do rozgrywek piłkarskich. Tym razem w kategorii U-10.


W pierwszym turnieju półfinałowym w Pakości, oprócz zespołu gospodarzy przeciwnikiem Szkoły Podstawowej w Polanowicach był zespół w Tucznie. Po bardzo dobrej i ambitnej grze turniej ten wygrała szkoła z Polanowic pokonując gospodarzy i remisując z Szkołą Podstawową z Tuczna.

SP Polanowice - SP Tuczno 1:1 Bramka Kacper Kukuczka
SP Polanowice - SP Pakość 3:2 Bramki Wiktor Kulczycki 2, Kacper Kukuczka

23 listopada w Gniewkowie rozegrano turniej finałowy "Z podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Oprócz szkoły z Polanowic do rywalizacji przystąpiły najsilniejsze szkoły w powiecie inowrocławskim SP Pakość, SP Janikowo i SP Gniewkowo. Po bardzo dobrej grze i tym razem wygrywa turniej szkoła z Polanowic awansując do finału wojewódzkiego, który rozegrany zostanie w marcu 2017 r.

SP Polanowice - SP Pakość 1:0 Bramka Oliwier Paluszak,
SP Polanowice - SP Gniewkowo 1:0 Bramka Oliwier Paluszak
SP Polanowice - SP Janikowo 1:1 Bramka Kacper Kukuczka

-Jest to duży sukces szkoły z naszej gminy. W pokonanym polu zostały duże szkoły liczące kilkuset uczniów a jednak młodzi sportowcy z Polanowic potrafili przeciwstawić się silnym przeciwnikom-mówi nauczyciel Jacek Stajszczak.

Ostateczna kolejność :
1. SP Polanowice
2. SP Pakość
3. SP Janikowo
4. SP Gniewkowo

Szkołę z Polanowic reprezentowali: Kacper Kukuczka, Wiktor Kulczycki, Oliwier Paluszak, Krystian Wójcikowski, Sebastian Łukowiak, Damian Nowak, Dominik Nowak, Mateusz Koch. Jakub Żurawski.

Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz