Druga szansa dla nastolatek z kruszwickiego MOW


Dziewczęta z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kruszwicy spotkali się z policjantami inowrocławskiej komendy. Spotkanie miało cel profilaktyczny. Były też zmagania konkursowe i dyskusja.
Na terenie powiatu inowrocławskiego w Kruszwicy mieści się Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy. Przebywają w nim nieletnie dziewczęta, które zostały tam umieszczone decyzją sądów. To dla nich czas na naukę, refleksję i rozwijanie talentów. To także czas, by dobrze wykorzystać szansę w życiu. 

Policjanci z Inowrocławia asp. szt. Jacek Piątkowski i asp. szt. Izabella Drobniecka rok rocznie odwiedzają przebywające w placówce dziewczęta. To ważne, aby w taki sposób utrzymywać kontakt z młodzieżą i mówić jej o postępowaniu zgodnym z prawem. Główne zajęcia dziewcząt, to zajęcia lekcyjne, ale nie tylko. 


To tutaj mają możliwość uczestniczenia w różnych kółkach zainteresowań, by poznać swoje talenty. Dyrekcja placówki zaprasza na spotkania przedstawicieli różnych instytucji. Policjanci, którzy współpracują z ośrodkiem uświadamiają młodzież, że warto starać się i żyć zgodnie z prawem.

Wczoraj mundurowi przeprowadzili zajęcia z dwiema grupami dziewcząt. Przekazali im informacje odwołując się do ustawy o nieletnich. W szczególności policjanci tłumaczyli jak uchronić się od zachowań polegających na demoralizacji i czynach karalnych. Wiele czasu poświęcono rozmowie o używkach takich jak alkohol, narkotyki i dopalacze. Mundurowi mówili o tolerancji, pomocy drugiej osobie oraz szacunku.


Przygotowany przez policjantów zestaw pytań konkursowych, spowodował spontaniczną rywalizację między uczestniczkami. Całe grupy natomiast pracowały nad rozwiązaniami i kibicowały swoim przedstawicielkom. Nie mogło zabraknąć dla wszystkich upominków, które ufundowało Starostwo Powiatowe w Inowrocławiu. To były bardzo ciekawe spotkania, pełne wyznań dziewcząt i poparte przykładami z obu stron. Pytaniom do policjantów nie było końca.

Tekst i foto: KPP
Share on Google Plus

About Przemysław Bohonos

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz