To wielki sukces Szymona Chojnackiego!

Kruszwiczanin zanotował niesamowity występ w bawarskim Reit im Winkl. W turnieju tenisowym Szymon Chojnacki zajął II miejsce.

Turniej rozegrano w ramach Europejskiej Olimpiady Specjalnej. W rywalizacji wzięło udział 50 zawodniczek i zawodników z 12 krajów.

Sukces udało się odnotować kruszwiczaninowi Szymonowi Chojnackiemu. Ten młody zawodnik trenujący pod okiem swojego ojca, Piotra Chojnackiego pokonał zawodnika z Węgier w tie breaku. W finale przegrał dopiero z Holendrem 2:4, 2:4. Międzynarodowy sukces to wyjątkowe osiągnięcie kruszwiczanina.

Przypomnijmy sukcesy sportowe odnosi również Piotr Chojnacki prywatnie ojciec Szymona. Kruszwiczanin jest wielokrotnym medalistą mistrzostw Europy i świata dla osób po transplantacji nerek i dializowanych.