Wolna Grupa Bukowina gwiazdą piątkowego wieczoru [VIDEO]

Podczas Ogólnopolskich Literackich Spotkań Pokoleń wystąpi Wolna Grupa Bukowina. Zespół debiutował na początku lat 70. XX wieku.

 

 

 

Tegoroczne Ogólnopolskie Literackie Spotkania Pokoleń rozpoczną się jutro o godzinie 18:00 w pałacu w Kobylnikach. Dzień później podczas Noyc z Gwiazdą, rozrywkę zapewni zespół Wolna Grupa Bukowina. Koncert rozpocznie się o 20:00 pod Mysią Wieżą.

{youtube}v=EfWw49bcGQo{/youtube}

Wolna Grupa Bukowina to polska grupa muzyczna z nurtu poezji śpiewanej powstała na początku lat 70. XX wieku. Wolna Grupa Bukowina zadebiutowała w 1971 roku na Giełdzie Piosenki Turystycznej w Szklarskiej Porębie.  Zespół przyjechał z Buska - Zdroju, a założył go ówczesny maturzysta Wojciech Bellon. Piosenką Wojtka "Ponidzie" wyśpiewali jedną z głównych nagród. 

{youtube}v=qqPzSa32l8I{/youtube}

Miała formułę zespołu otwartego, toteż występowało z nią wielu znanych polskich wykonawców i muzyków. Trzon zespołu stanowili: Wojciech Bellon - twórca tekstów większości piosenek, Grażyna Kulawik, Wojciech Jarociński i Wacław Juszczyszyn. Poza sporym dorobkiem fonograficznym zespół ma na swym koncie wielokrotnie nagrodzone występy w licznych polskich festiwalach w tym na Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu, Studenckim Festiwalu Piosenki w Krakowie, udział w studenckich festiwalach FAMA oraz dwukrotny występ dla 150 tysięcznej widowni na Przystanku Woodstock. Zespół ma też za sobą wielokrotne występy zagraniczne w Europie a także dla Polonii w Kanadzie, USA i Irlandii.

{youtube}v=q2ylmcNHDMQ{/youtube}

Wolna Grupa Bukowina stale od ponad 40 lat z nieustającym powodzeniem koncertuje w Polsce zdobywając sobie coraz to nowe pokolenia wiernych słuchaczy. Stała się obecnie na polskiej scenie muzycznej zjawiskiem trwałym i znaczącym. 

{youtube}v=8-1q80-m-yo{/youtube}

Obecny skład Wolnej Grupy Bukowina to:

 

Grażyna Kulawik - śpiew,

Wojciech Jarociński - śpiew, gitara

Wacław Juszczyszyn - śpiew, gitara

Wojciech Maziakowski - gitara basowa

Marek Zarankiewicz - instrumenty perkusyjne

Krzysztof Żesławski - gitara elektryczna

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz