Dożynki Gminne 2016: Zobacz najszybsze relacje z wydarzenia [VIDEO+ZDJĘCIA]

Na kruszwickim amfiteatrze świętowano tegoroczne Dożynki Gminne. Nie zabrakło dobrej zabawy oraz przygotowanej przez Centrum Kultury i Sportu rozrywki.

 

 

 

 

Na kruszwickim amfiteatrze świętowano tegoroczne Dożynki Gminne. Nie zabrakło dobrej zabawy oraz przygotowanej przez Centrum Kultury i Sportu rozrywki.

Po zakończeniu uroczystej Mszy Świętej, uczestnicy Dożynek Gminnych przemaszerowali na kruszwicki amfiteatr gdzie nagrodzeni zostali rolnicy z nadgoplańskiej gminy. Wyróżnienia otrzymali Mariola i Stanisław Piskorz z Sokolnik, Grzegorz Stanny z miejscowości Bródzki, Anna i Roman Rydz z Chełmc, Anna i Edmund Gralak z Popowa, Jolanta i Jacek Drwęscy z Kobylnicy, Małgorzata i Stanisław Przybysz z Karska, Ewa i Andrzej Piskorscy z miejscowości Sukowy, Agnieszka i Leszek Wilińscy z Racic, Alicja i Paweł Lewandowscy ze Słabęcina oraz Łukasz Kowalski ze Sławska Wielkiego. 

{youtube}v=scMUjl6yRko{/youtube}

Na kruszwickim amfiteatrze nie zabrakło również Nadgoplańskiego Zespołu Folklorystycznego oraz kabaretu Smile. Występ muzyczny dał zespół Coolers.

{youtube}v=B2obQ9ySM-4{/youtube}

Starostami tegorocznych Dożynek Gminnych byli Grzegorz Stanny z miejscowości Bródzki oraz Mariola Piskorz z Sokolnik. Pan Grzegorz Stanny w 1984 roku przejął 19-hektarowe gospodarstwo po rodzicach, które obecnie łącznie z dzierżawami liczy 120 hektarów. Pan Grzegorz prowadzi je wspólnie z synem Pawłem. Oprócz produkcji roślinnej zajmuje się tucze trzody chlewnej. W strukturze zasiewów dominują zboża, kukurydza, cebula, buraki cukrowe oraz ziemniaki.

Pan Grzegorz jest członkiem i delegatem na walne zgromadzenie Banku Spółdzielczego w Kruszwicy oraz radnym Rady Miejskiej w Kruszwicy (obecnie 5-tą kadencję), w latach 2010-2014 był przewodniczącym Rady Miejskiej w Kruszwicy. Ponadto jest członkiem władz Okręgowego Związku Plantatorów Buraka Cukrowego w Bydgoszczy-rejon Kruszwica. W 2015 roku głosami czytelników w plebiscycie Gazety Pomorskiej zdobył tytuł "Rolnika Roku 2015", jest też laureatem XIII konkursu "Rolnik Pomorza i Kujaw" w kategorii produkcja roślinna. Oprócz syna Pawła pan Grzegorz ma również dwie córki Beatę i Anitę.

{youtube}v=Z1aupC-A93o{/youtube}

Pani Mariola Piskorz prowadzi wraz z mężem Stanisławem 51-hektarowe gospodarstwo rolne, głównie specjalizujące się w hodowli bydła mlecznego. W uprawach dominują m.in. pszenica, buraki cukrowe oraz kukurydza. Gospodarstwo jest wyposażone w nowoczesny sprzęt, urządzenia do produkcji pasz oraz rozwijania produkcji rolnej.

Państwo Piskorz mają trzech synów: Piotra, Grzegorza oraz Bartłomieja. Dwaj najstarsi poszli w ślady rodziców. Piotr w tym roku uzyskał tytuł rolnika, a Grzegorz kontynuuje naukę w szkole rolniczej. Pani Mariola spełnia się w roli matki i gospodyni domowej. W wolnych chwilach zajmuje się pielęgnacją ogrodu oraz rozwija swoje umiejętności kulinarne.

Zobacz galerię zdjęć z występów oraz uroczystości na amfiteatrze:

MojaKruszwica.pl zdjęcia

Galeria uroczystości

Galeria Kabaretu Smile

Kurier Kruszwicki zdjęcia

Galeria uroczystości

Galeria Kabaretu Smile

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz