Wola Wapowska: Powstały kolejne mozaikowe cuda

Kolejne mozaikowe cuda powstały podczas warsztatów w Woli Wapowskiej. Jak przekonują uczestnicy zainteresowanie było spore. Na spotkania z prowadzącym Ryszardem Modrzejewskim przybyły osoby zarówno z Kruszwicy jak i pobliskich wsi.

 

 

 

-Wykonanie donicy polegało na zakupieniu formy z tworzywa sztucznego, docięciu i doklejeniu styropianów, kątowników i siatki wzmacniającej.Następnie na tak przygotowaną donicę kładziono klej i tworzono mozaikowe wzory- mówi Ilona Dybicz uczestniczka trwających trzy miesiące warsztatów.

Jak informuje sołtys Maria Pańka warsztaty zrealizowano z środków sołeckich.

-Mam wiele uznania dla tych Pań, że ten czas, który poświęciły na wykonanie tych mozaikowych cud był dla nich wyjątkowy, bo mogły zająć  się tworzeniem czegoś nowego, zapomnieć  o codziennościach i na chwilę przenieś się w świat sztuki- dodaj artysta plastyk prowadzący spotkania Pan Ryszard Modrzejewski. Zajęcia zakończyły się wspólnym spotkaniem, które zintegrowało przybyłych mieszkańców. Wszyscy teraz czekają na kolejne ciekawe i twórcze warsztaty, a mozaikowe cuda można podziwiać  w przydomowych ogrodach-podkreśla Roman Modrzejewski.

 

Galeria:

https://www.facebook.com/Kruszwica/photos/?tab=album&album_id=1084422901593835

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz