Sierpniowy weekend 2016: Kontrolowali kierowców

Od piątku (12.08.) do poniedziałku  (15.08.) policjanci na terenie powiatu inowrocławskiego realizowali wzmożone działania pod kryptonimem „Sierpniowy weekend 2016”.  

 

W ciągu weekendu (12-15.08.) nie obyło się jednak bez kolizji drogowych. Łącznie odnotowano 30 tego typu zdarzeń drogowych. Mundurowi kontrolując stan trzeźwości ujawnili, że 4 osoby wcześniej spożywały alkohol. W tym 3 kierujących samochodem w stanie nietrzeźwości oraz jeden rowerem. Ponadto mundurowi zatrzymali dwa prawa jazdy. Do zatrzymań dokumentów doszło przy okazji kolizji drogowych. W pierwszym przypadku w piątek (12.08.) kierujący mazdą na ul. Poznańskiej w Inowrocławiu potrącił 82-letnia kobietę, która prowadziła rower przechodząc przez przejście dla pieszych. 

 -Tylko rozsądek i prawidłowe zachowanie na drodze może uchronić nas i naszych bliskich od tragedii. Pamiętajmy, że za bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze odpowiedzialni jesteśmy sami!- informuje mł.asp. Izabela Lewicka Woszczak

 Tego samego dnia w Janikowie na ul. 1 Maja 22-latek kierujący fordem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu  kierującemu peugeotem.Ten siłą uderzenia uderzył w zaparkowanego volkswagena, który następnie uderzył w barierkę ochronną, po czym dachował.  Ponadto policjanci zatrzymali 17 dowodów rejestracyjnych. Łącznie w działaniach udział wzięło 49 policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego i 174 innych funkcjonariuszy. 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz