Pobierz bezpłatną aplikację "Pierwsza pomoc"

Urząd Miejski w Kruszwicy zachęca do skorzystania z prostej i czytelnej instrukcji postępowania w przypadku różnego rodzaju groźnych wypadków. Darmowa aplikacja jest przeznaczona na komórki i tablety.

 

Autorami aplikacji są ratownicy z Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bydgoszczy oraz Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy. Stworzona do aplikacji instrukcja jest również dostępna w  formacie pdf. Jej celem jest pomoc użytkownikom w ratowaniu życia w sytuacjach ekstremalnych np. urazach.

-Przewodnik pomoże między innymi ocenić miejsce zdarzenia oraz stan poszkodowanego oraz podpowie jak przeprowadzić podstawowe czynności ratujące życie. Zawiera instruktaż postępowania między innymi w przypadku urazu, zatrucia, zadławienia, bólu w klatce piersiowej, krwotoku oraz utraty przytomności, a także informacje, jakie czynności należy podjąć w przypadku wypadków masowych, skażeń chemicznych oraz innych niebezpiecznych zdarzeń.  Aplikacja oferuje także dostęp do filmów instruktażowych. Informacje dostępne są w języku polskim i angielskim-informuje Urząd Miejski w Kruszwicy.

Adres do pobrania aplikacji:

http://kujawsko-pomorska.policja.gov.pl/kb/dzialania-policji/kadry-i-szkolenie/pierwsza-pomoc-czynnos/2464,Pierwsza-Pomoc.html

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz