Piotr Chojnacki ze złotym medalem w grze pojedynczej w tenisie ziemnym

W lipcu polska reprezentacja pacjentów po transplantacji brała udział w IX Mistrzostwach Europy Osób po Transplantacji i Dializowanych. Sukces udało się zaliczyć kruszwiczaninowi Piotrowi Chojnackiemu.

W zawodach wystartowało 17 pacjentów po transplantacji narządów, w tym 11 po przeszczepieniu nerki i 6 wątroby.  Zawodnicy rywalizowali w darcie, lekkiej atletyce, mini-marataonie, pływaniu, tenisie ziemnym i stołowym. W poszczególnych konkurencjach stanęło 370 uczestników z 23 krajów, w tym 91 kobiet.

Zawodnik z Kruszwicy, Piotr Chojnacki, wywalczył 1 złoty medal w grze pojedynczej w tenisie ziemnym. Kolejny start naszych zawodników został uwieńczony dużym sukcesem. Reprezentacja Polski zdobyła 51 medali w tym: 17 złotych, 14 srebrnych i 20 brązowych. W klasyfikacji startujących krajów Polska zajęła wysokie 6 miejsce. Po raz pierwszy w historii startów w mistrzostwach międzynarodowych, poza granicami kraju, polscy zawodnicy zdobyli tak dużą liczbę medali. Dotychczasowy rekord wyniósł 20 medali.