Olimpijczycy nagrodzeni podczas sesji Rady Miejskiej

Podczas sierpniowej sesji Rady Miejskiej nagrodzeni zostali sportowcy, którzy wzięli udział po raz pierwszy w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. W ten sposób symbolicznie podziękowano im za dobre wyniki i udział w sportowym wydarzeniu.

 

Podczas sesji Rady Miejskiej nagrodzeni zostali Olimpijczycy, którzy wzięli udział po raz pierwszy w Igrzyskach Olimpijskich. Pamiętano również o Mikołaju Burdzie, który w Kruszwicy stawiał pierwsze kroki.

-Pan Artur Mikołajczewski jest zawodnikiem Klubu Wioślarskiego Gopło Kruszwica, natomiast Pan Jakub Krzewina jest zawodnikiem WKS Śląsk Wrocław ale pierwsze kroki w dyscyplinie lekkoatletycznej również stawiał w Kruszwicy. Obaj Panowie uczestniczyli w finałach Igrzysk Olimpijskich. Chcę podkreślić, że to jednak nie cała reprezentacja zawodników związanych z Kruszwicą. Trzecim z uczestników jest Pan Mikołaj Burda, który karierę również zaczynał w Kruszwicy. Pana Mikołaja mieliśmy okazję już uhonorować-czego pewnym zwieńczeniem, było jak Państwo pamiętacie wmurowanie lauru olimpijskiego dla zasłużonego olimpijczyka Kruszwicy i Ziemi Kujawskiej. Myślę, że ta tradycja będzie nadal trwać. W imieniu kruszwickiego samorządu gościmy dzisiaj Olimpijczyków, którzy po raz pierwszy wzięli udział w Igrzyskach Olimpijskich- podkreślił podczas sesji Rady Miejskiej burmistrz Kruszwicy Dariusz Witczak.

Uroczysta sesja była okazją również do zabrania głosu przez sportowców. Zarówno Jakub Krzewina jak i Artur Mikołajczewski zaznaczyli, że doping płynący z Kruszwicy podczas Igrzysk Olimpijskich był był naprawdę duży.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz