Możemy być dumni: Aż trzech kruszwiczan zobaczymy w Brazylii

Aż trzech kruszwiczan weźmie udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. To wielki sukces zwłaszcza, że będą oni jedynymi reprezentantami naszego powiatu.

 

W połowie lipca Zarząd Polskiego Komitetu Olimpijskiego zatwierdził skład polskiej reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Wśród liczącej ponad 10 tysięcy kadry sportowców z 206 Narodowych Komitetów Olimpijskich, znajdą się również Polacy w liczbie ponad dwustu zawodników. Z naszego regionu o zwycięstwo w Rio powalczy ponad trzydziestu zawodników. Wśród nich będą również kruszwiczanie. Mowa o Jakubie Krzewinie, Arturze Mikołajczewskim oraz Mikołaju Burdzie. 

Krzewina debiutował w sporcie w Kruszwicy. Swoją karierę na dobre rozpoczął po mistrzostwach Starego Kontynentu juniorów w 2007 roku w sztafecie 4x400 metrów. Jego ostatnim osiągnięciem są Mistrzostwa Europy w Amsterdamie. Wówczas rywalizację w polskiej ekipie rozpoczął Łukasz Krawczuk, który dość mocno zaznaczył obecność Polaków podczas sztafety. Pałeczkę przekazał Kacprowi Kozłowskiemu będąc na pierwszej pozycji w biegu. Ten jednak stracił prowadzenie na rzecz trzeciego miejsca. Utrzymał je w doskonałej formie Jakub Krzewina po którym miejsce drugie wywalczył Rafał Omelko. Brytyjczycy, prowadzący od samego startu złoto stracili na ostatniej prostej.  Belgowie wygrali z czasem 3:01:10. Polacy finiszowali 0,08 sekundy za nimi zaś brązowi Brytyjczycy na mecie legitymowali się wynikiem 3:01:44.

-Na mojej zmianie było jeszcze trochę ciasno.Trochę zamieszania wprowadził Holender który po 200 metrach mnie wyprzedził ale na ostatnich 100 metrach powalczyłem z rywalami i oddałem pałeczkę na dobrej pozycji. W następnych turniejach będziemy walczyć o więcej-dodaje Krzewina.

Kruszwiczanie mogą również liczyć na dobre występy Artura Mikołajczewskiego. Wioślarz trenuje w Klubie Wioślarskim Gopło Kruszwica. Ma za sobą szereg sukcesów i medalowych krążków. Zawodnik będzie nas reprezentował w dwójce podwójnej wagi lekkiej. 

Nominację do Rio de Janeiro uzyskał również Mikołaj Burda. Popularny "Miki" swoją przygodę z wioślarstwem rozpoczął w klubie Gopło w maju 1995 roku będąc uczniem Szkoły Podstawowej nr 1 w Kruszwicy, aby potem za namową trenera Bydgostii Mariana Drażdżewskiego przenieść się do Bydgoszczy i tam kontynuować swoją pasję w klasach sportowych. Obecnie jest zawodnikiem Lotto-Bydgostia w ósemce.

Igrzyska rozpoczną się 5 sierpnia i potrwają ponad dwa tygodnie. Relacje z wydarzeń będzie można śledzić online. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz