Kruszwica wzorem do naśladowania? Dzieła Stanisława Panfila zachwycają kruszwiczan.

Nowe rzeźby stanęły u podnóża Mysiej Wieży. Połączenie historycznych postaci z drewnianą ławką znalazło uznanie wśród mieszkańców.

 

 

Autorem prac jest Stanisław Panfil z Mogilna. Rzeźby doskonale wpisują się w klimat i krajobraz kujawskiego miasteczka stając się również miejscem odpoczynku przybywających pod wzgórzem mieszkańców i turystów.

Figury rzeźbiarza z Mogilna znalazły również uznanie na stronie Jerzego Łaganowskiego prowadzącego "Kroniki Inowrocławskie" (http://kronikiinowroclawskie.blogspot.com/2016/06/gdyby-w-solankach-pojawiy-sie-takie.html).

-Już widzę pośród zarośli np. naprzeciw Parku Linowego w Solankach wilki, lisy, dziki, jelenie, wiewiórki, nad stawkiem dzikie gęsi, kaczki, czaple oraz inne zwierzęta i ptaki żyjące na Kujawach. O Askaukalis, Szlaku Bursztynowym i średniowieczu już było, pomysłów i tematów jest mnóstwo.....tylko działać. Małe Łojewo, Kruszwica, Pakość, Janikowo stają się dla nas wzorem, tam to już działa, u nas może być jeszcze lepiej i efektowniej, stać nas na to!-podkreśla Łaganowski.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz