Koniec blisko 100-letniej posługi w Kruszwicy: Wzruszające pożegnanie sióstr Elżbietanek

Siostry Bogumiła i Benita wzięły udział w niedzielnej Mszy Św. podczas, której zostały pożegnane. Zgodnie z decyzją Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety w Poznaniu oddział w Kruszwicy zostanie zlikwidowany.

 

 

O likwidacji oddziału w Kruszwicy Parafia pw. Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kruszwicy dowiedziała się dwa tygodnie temu. Siostry mają zostać przeniesione do Domu Zakonnego w Łopiennie gdzie poprzednio po zakończeniu posługi odesłany został były proboszcz  parafii. Św. Teresy ks. Jan Stręciwilk.

-Wszystko ma w naszym życiu początek i koniec. Pewnie, że na końcu jest przykro.Tak widocznie Pan Bóg chce aby siostry w innym miejscu posługiwały. Dlatego też za te wszystkie lata posługi i modlitwy w imieniu całej parafii chciałbym siostrom podziękować i życzyć pogody ducha-powiedział podczas Mszy św. proboszcz Wojciech Danecki.

Siostry Elżbietanki pożegnali parafianie, członkowie koła Matek Różańcowych oraz księża i ministranci. Zgromadzenie zajmowało się pracą na rzecz kościoła i parafii od 1920 roku. Oficjalną przyczyną likwidacji oddziału zakonu jest brak nowych powołań.

Zdjęcia z wydarzenia.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz