Ilona Dybicz interpeluje w sprawie zaprowadzenia porządku oraz budowy siłowni

Radna Ilona Dybicz zwróciła uwagę na konieczność przeprowadzenia prac porządkowych na Osiedlu Zagople oraz uatrakcyjnienia tego obszaru. W sprawach tych skierowała również interpelacje.

 

Radna zwróciła uwagę na konieczność przycięcia wysokich drzew, które rosną zbyt blisko bloków na ul. Kujawskiej 31 i 33 oraz innych budynkach.

-Wysokie drzewa sięgające nawet czwartego piętra są zagrożeniem dla mieszkańców i zaparkowanych tam samochodów czego dowodem była ostatnia wichura-stwierdziła podczas czerwcowej sesji Ilona Dybicz.

Ponadto do burmistrza Kruszwicy Dariusza Witczaka skierowana została druga interpelacja, której przedmiotem było zaprowadzanie porządku na odcinku od oczyszczalni ścieków do "dużego" mostu. 

-Mowa o zalegających gałęziach i błocie umożliwiające na pewnych odcinkach bezpiecznych przejście Dotyczy to głównie zabezpieczania skarpy na garażach na ul. Kolegiackiej z której nieustannie zsuwa się błoto i kamienie na ścieżkę co uniemożliwia korzystanie z niej zgodnie z przeznaczenie Szczególnie jej stan pogorszył się po ostatnich opadach-dodała radna. Interpelację zostały pozytywnie rozpatrzone przez burmistrza Kruszwicy.

Ponadto Ilona Dybicz wraz z Teresą Tenerowicz zwróciły się do burmistrza Kruszwicy o zazielenie terenów wokół bloków, wybudowanie siłowni napowietrznej oraz rozmieszczenie kurtyny wodnej dla społeczności lokalnej szczególnie w czasie upałów.

-Jako miejsce lokalizacji wskazujemy teren przyległy do placu zabaw przy miasteczku rowerowym w pobliżu targowiska. Nadmieniamy, że w tej kadencji nie podjęto żadnych działań rekreacyjno-sportowo-wypoczynkowych dla mieszkańców osiedla-stwierdziły w piśmie radne.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz