Grodztwo: Kierowca miał prawie trzy promile alkoholu w organizmie

Policjanci inowrocławskiej drogówki zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierowców. Do zdarzeń doszło w Tupadłach oraz w miejscowości Grodztwo pod Kruszwicą.

 

Wczoraj w dwóch przypadkach policjanci inowrocławskiej drogówki wyeliminowali z ruchu kierujących na tzw. „podwójnym gazie”. Tuż po godzinie 6:00 rano w Tupadłach w ręce mundurowych wpadł kierujący samochodem marki Iveco. 41-latek pomimo, że w organizmie miał 0,84 promila alkoholu usiadł za kierownicą. Z kolei prawie 3 promile alkoholu w organizmie miał  inny kierujący, którego policjanci zatrzymali tego dnia w godzinach popołudniowych. 30-latek kierował passatem w miejscowości Grodztwo koło Kruszwicy.

-Przypominamy kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2-informuje Komenda Powiatowa Policji w Inowrocławiu.

Ponadto przez weekend funkcjonariusze drogówki w trzech przypadkach  zatrzymali prawo jazdy za brawurowa jazdę. W sobotę (06.08.) w miejscowości Tupadły kierujący renaultem przekroczył prędkość o 70 km/h. Tego dnia zbyt szybko, bo przekraczając o 55 km/h dozwolona prędkość, jechał również inny kierujący renaultem. Został zatrzymany przez patrol drogówki w Inowrocławiu na ul. Poznańskiej. Następnego dnia na tej samej ulicy kierujący fiatem bravo przekroczył prędkość o 65 km/h.   Policjanci  we wszystkich przypadkach ukarali kierujących mandatami w kwocie po 400 zł, zatrzymali im prawa jazdy, a na ich konto trafiło po 10 punktów karnych.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz