Przytul hejtera: Jak reagować na hejterskie komentarze w sieci [ZAPRASZAMY DO AKCJI]

Atak na jednego z inwestorów w Kruszwicy dowodzi jak krzywdzące mogą być hejterskie komentarze w sieci internetowej. Doradzamy jak należy walczyć z tego typu wypowiedziami.

 

Akcja przeciwko hejterom i mowie nienawiści, do której jako redakcja dołączamy  rozpoczęła się kilka lat temu. Czas pokazał, że jest wciąż potrzebna w naszym społeczeństwie.

Mimo spełnienia wszystkich przepisów oraz zaangażowania inwestora w rozbudowę ogródka piwnego na terenie rynku, spadła na niego lawina szydzących komentarzy podsycanych przez  osoby publiczne. Kilka komentarzy mija się z prawdą i szerzy kłamstwa. Czy tak powinno być?

Kampania po raz pierwszy przygotowana została przez Fundację Dzieci Niczyje i za cel obrała sobie walkę z zjawiskiem internetowego hejtu i mowy nienawiści.

-Jesteśmy zgodni co do oceny, że hejt to jednoznacznie negatywne zjawisko -  podkreślała w 2014 roku Anna Komorowska. - Naszym zadaniem jest pomóc tym, którzy doświadczają różnych form nienawiści. Musi rosnąć grono osób, których sprzeciw jest głośniejszy, niż nienawiść. Kampania  „Przytul hejtera” to trafny pomysł. Jednoczmy się wokół tej idei.

Na potrzeby kampanii stworzono spot telewizyjny i radiowy, reklamę prasową, a także materiały graficzne, które można wykorzystać do walki z hejtem w sieci. Akcja ma swoją stronę internetową na przytulhejtera.pl. Ma nie tylo zniechęcać do agresji w sieci, ale również zapobiec rozszerzaniu się kłamstw w internecie. 

{youtube}v=e_oMznO4SPU{/youtube}

Na naszej stronie o hejtach i mowie nienawiści będzie można przeczytać więcej już wkrótce.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz