Przebudują drogę w Piaskach

Urząd Miejski informuje o kolejnych inwestycjach w miejscowości Piaski. Na realizację zadania przewidziano środki z budżetu Gminy Kruszwica.

 

 

 

 

To już pewne. Wkrótce ruszą prace związane z przebudową drogi gminnej w miejscowości Piaski. Na realizację zadania przewidziane zostały środki w budżecie Gminy Kruszwica. Dodatkowo na mocy zawartej umowy między Województwem Kujawsko-Pomorskim a Gminą Kruszwica województwo przeznaczy na realizację zadania środki pochodzące z tytułu wyłączeń gruntów z produkcji rolnej. W ramach inwestycji zmodernizowane zostanie około 360 metrów drogi. Planowane przedsięwzięcie ułatwi dojazd do pół uprawnych, a także zwiększy komfort pracy.

Warto podkreślić, iż w zakres inwestycji wchodzi m.in. wzmocnienie jezdni o nawierzchni bitumicznej na drodze gminnej wraz z lokalnym wykonaniem jej poszerzeń, wykonanie chodników i zjazdów do posesji, a także wykonanie poboczy i rowów odwadniających. Zgodnie z postanowieniami umowy zadanie zostanie wykonane do 30 października 2016 roku.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz