Nie pływajmy pod wpływem. Mocne video

Od lat funkcjonariusze policji oraz ratownicy jednostek wodnych promują akcje dotyczące bezpiecznych wakacji. Klip video przygotowany przez Rosjan w tej sprawie podbija jednak internet.

 

Rosyjskie video pokazuje sytuację dobrze znaną nam z plaży nad jeziorem. Mężczyzna pod wpływem alkoholu upiera się, że wejdzie do wody. Zobacz co go spotkało.

 

{youtube}v=-izlDFBVFF4{/youtube}

Zasady bezpiecznej kąpieli:

 

Pływaj tylko w miejscach strzeżonych czyli tam gdzie jest ratownik WOPR. Bardzo lekkomyślne jest pływanie w miejscach gdzie kąpiel jest zakazana. Informują o tym znaki i tablice.

Przestrzegaj regulaminu kąpieliska na którym przebywasz. Stosuj się do uwag i zaleceń ratownika.

Nie pływaj w wodzie o temperaturze poniżej 14 stopni (optymalna temperatura 22-25 stopni).

Nie pływaj w czasie burzy, mgły (kiedy widoczność jest poniżej 50m), gdy wieje porywisty wiatr.

Nie skacz rozgrzany do wody. Przed wejściem do wody ochlap nią klatkę piersiową, szyję,  nogi - unikniesz wstrząsu termicznego, którego nasz organizm bardzo nie lubi.

Nie pływaj w miejscach gdzie jest dużo wodorostów lub wiesz, że występują zawirowania wody lub zimne prądy. Pływaj w miejscach dobrze Ci znanych.

Nie skacz do wody w miejscach nieznanych. Może się to skończyć śmiercią lub kalectwem. Absolutnie zabronione są w takich miejscach skoki "na główkę".

Nie baw się w przytapianie innych osób korzystających z wody, spychanie do wody z pomostów, z materacy. Zabawy w wodzie powinny być dostosowane do Twoich umiejętności pływackich.

Pamiętaj, że materac dmuchany nie służy do wypływania na głęboką wodę, podobnie jak i nadmuchiwane koło.

Nigdy nie pływaj po spożyciu alkoholu.

Kąpiąc się na kąpieliskach zwracaj uwagę na osoby obok nas. Może się okazać, że ktoś będzie potrzebował Twojej pomocy. Jeżeli będziesz w stanie mu pomóc to uczyń to, ale w granicach swoich możliwości. Jeżeli nie będziesz się czuł na siłach to zawiadom inne osoby.

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz