Nie ma wątpliwości: Nowy inwestor padł ofiarą hejtu. Wyjaśniamy dlaczego.

Mimo spełnienia wszystkich formalności prawnych Państwo Tabaczyńscy doczekali się krytyki ze strony kilkunastu mieszkańców miasta i kilku osób publicznych. Padły również mocne słowa, które z rzeczywistością mają jednak niewiele wspólnego.

 

 

Całą sprawę, która wywołała burzę w internecie postanowiliśmy sprawdzić od strony prawnej.  Okazuje się, że Państwo Tabaczyńscy padli ofiarą hejtu w internecie.

Historia przetargu o kruszwicki rynek sięga 2015 roku. W ogłoszonym przez kruszwicki urząd konkursie wystartowało dwóch lokalnych inwestorów. Jednak jeden z nich około 20 czerwca wycofał się z dzierżawy miejsc. Wycofujący się z umowy dzierżawy inwestor spowodował nie lada wyzwanie dla urzędników w Kruszwicy. Ci natomiast  zgodnie z prawem miejsce pod "Ogródek Wiedeński" wydzierżawili znanym w Kruszwicy właścicielom Kawiarni-Restauracji pod Malwami (na okres do trzech lat nie potrzeba  przeprowadzać przetargu).

-W czerwcu 2016 roku dzierżawca z przyczyn administracyjno-finansowych rozwiązał umowę. W związku z tym teren został wydzierżawiony nowemu podmiotowi na okres 3 miesięcy-informuje Joanna Dzikowska z kruszwickiego urzędu.

Jak tłumaczą kruszwiccy urzędnicy gdyby przeprowadzić przetarg od nowa zająłby on blisko 40 dodatkowych dni (kolejny przetarg to 21 dni plus dodatkowe 14 na ogłoszenie wyniku). Licząc od 20 czerwca nowy inwestor na rynku urządziłby się dopiero w sierpniu. Po uzyskaniu umowy musiałby jednak spełnić wszystkie wymogi formalne. Należą do nich kwestie dotyczące sanepidu, konserwatora zabytków i dodatkowych pozwoleń np. od starostwa.

-Nie wiemy czy osoby, które nas krytykują orientują się, że czerwiec jest środkiem sezonu gastronomicznego co za tym idzie nie możemy liczyć na pomoc firm piwowarskich, które wyposażają tego typu miejsca. Zatem całość inwestycji ponosimy z własnych środków. Nie jesteśmy cudotwórcami  jak i nasi podwykonawcy. Mając niespełna trzy tygodnie na przygotowanie i załatwienie wszystkich formalności zrobiliśmy tyle na ile byliśmy w stanie-podkreślają Państwo Tabaczyńscy, których umowa na dzierżawę działki na rynku potrwa trzy miesiące.

Powstały na rynku obiekt będzie obecny do września 2016 roku.  Pod koniec obecnego roku ogłoszony zostanie kolejny przetarg na ogródki piwne w Kruszwicy na sezon wakacyjny 2017. 

 

--------------------------------------------------------------------

A my zachęcamy do wspierania akcji przeciwko hejterom w sieci. Treści na ten temat są dostępne na naszym serwisie. 

 

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz