Ma marzenia i chciałby je realizować. Poznajcie historię Dariusza Ogórka

Historia choroby kruszwiczanina to okres ostatnich trzech lat. Poznajcie historię Dariusza Ogórka.

 

Ma 39 lat. Mimo wielu planów i marzeń ponad trzy lata temu w szpitali im. dr. A. Jurasza w Bydgoszczy zdiagnozowano u niego ciężką postępującą chorobę-stwardnienie rozsiane oraz torbiela pajęczynówki w mózgu. 

-Choroba przebiega w różny sposób  i z różnym stopniem nasilenia objawów. Wielokrotnie byłem poddawany leczeniom na oddziałach neurologicznych. Najpierw interferonem , następnie copaxone i mitoxontanem. Leki powodują dużo skutków ubocznych a mój stan,  pogarsza się.  Po wielu badaniach ustalono, że jestem także obciążony metalami ciężkimi-opowiada Pan Dariusz.

Obecnie prowadzone rehabilitacje mające na celu usunięcie metali z organizmu to prawie cztery tysiące złotych miesięcznie. To bardzo dużo biorąc pod uwagę fakt, że kruszwiczanin odbiera rentę w wysokości 1200 zł.

-Taka kwota z trudem wystarcza na zaspokojenie podstawowych potrzeb życiowych, a co dopiero ta trudnej i nieprzewidywalne choroby jaką jest SM czy wielowymiarowa rehabilitacja psychofizyczna-dodaje kruszwiczanin.

Sprawy finansowe utrudnia fakt, że żona Pana Dariusza nie pracuje bowiem zajmuje się całym domem i czwórką dzieci. Nasz bohater z uwagi na stan zdrowia ma niezwykle trudne zadanie odnaleźć się w codzienności.

-Kiedyś miałem wiele marzeń związanych z rodziną. Zawsze była dla mnie najważniejsza. Teraz też mam marzenia, np. takie by pójść z synem na spacer, pomóc żonie w codziennych obowiązkach, zająć się dziećmi. Chciałbym jeszcze, o ile to będzie możliwe normalnie funkcjonować.  Niestety, choroba mi na to nie pozwala-z żalem wyznaje Pan Dariusz.

Czy choroba będzie postępować? Wszystko zależy od rehabilitacji i leków. Te niestety ze względu na wysoką cenę są w zasadzie niedostępne dla kruszwiczanina. Pan Dariusz zaznacza, że na swojej drodze spotkał mnóstwo dobrych ludzi, którzy zdecydowali się nieść pomoc jego rodzinie. 

Bardzo prosimy w imieniu rodziny o wsparcie dla Pana Dariusza. Można je przekazywać na podane niżej dane bankowe. Pan Dariusz jest podopiecznym Fundacji Dobro Powraca gdzie posiada subkonto o numerze 95 1140 1140 0000 2133 5400 1001 oraz na KRS 0000338878. Numer konta Pana Dariusza w banku spółdzielczym to 58 8151 0001 0003 9996 3000 0001. W tytule przelewu należy wpisać : OGÓREK DARIUSZ. W przypadku 1 % podatku należy wpisać OGÓREK DARIUSZ w polu „cel szczegółowy” na formularzu PIT. 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz