Kontrola schroniska w Wojtyszkach: Wynik? Pozytywny

Urząd Miejski wraz z radnym Stefanem Lewandowskim przeprowadził kontrolę w schronisku w Wojtyszkach.To właśnie tam trafiają kruszwickie bezdomne zwierzęta, którym nie udaje się znaleźć domu.

 

Prawie dwa lata temu przez miasto przetoczyła się gorąca dyskusja na temat związany z bezdomnymi zwierzętami.  Nadgoplańska gmina co roku opracowuje projekt mający na celu zapewnić czworonogom opiekę nad zwierzętami bezdomnymi. Proces ten odbywa się w ramach realizowania zadań własnych samorządu. Od kilku lat w przetargu niekwestionowanym liderem pozostaje schronisko w Wojtyszkach. Wszystko przez najlepiej przedstawianą ofertę.

Jak wynika z protokołu kontroli oraz z relacji obecnych w schronisku przedstawicieli gminy Kruszwica dotychczasowa współpraca nie wzbudza zastrzeżeń wobec schroniska w Wojtyszkach. Delegacja zwiedziła obiekty oraz zapoznała się z dokumentacją a także obejrzała wszystkie psy pochodzące z nadgoplańskiej gminy. Jak przekazuje Jerzy Ostrowski z Urzędu Miejskiego psy przebywają w odpowiednich warunkach. Obecnie kruszwickie zwierzęta mają zapewnione dodatkowo osobne miejsca. Ponadto schronisko prowadzi działania umożliwiające adopcję zwierząt (jedno z takich działań jest już zrealizowane, a dwa kolejne czekają w kolejce) oraz zorganizowało modernizację gabinetów lekarskich i innych swoich obiektów.

Jak udało się nam dowiedzieć w schronisku w Wojtyszkach przebywa obecnie 21 zwierząt z gminy Kruszwica. Obecnie Urząd Miejski w Kruszwicy poinformował o kolejnym znalezionym tym razem w Woli Wapowskiej bezdomnym zwierzęciu. Osoby znające właściciela lub zainteresowane adopcją prosimy o kontakt z Urzędem Miejskim w Kruszwicy tel. 52 3515 010 w. 81

Szczegółowy protokół z kontroli oraz fotorelacja z schroniska już w najbliższy poniedziałek.

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz