Zdradzamy szczegóły gry terenowej

Stowarzyszenie Rozwoju Trzech Wsi PrzeŻeJa organizuje grę terenową. Rywalizować w niej będzie można już 25 czerwca.

 

Działacze z Janowic zainspirowani kruszwicką legendą ogłosili zabawę, która ma sprawić, że miasto stanie się ogromną planszą do gry, a uczestnicy pionkami.

 

 Co to jest?

Teren staje się planszą do gry, a uczestnicy – pionkami. Gra ma swój scenariusz i zasady. Uczestnicy otrzymują mapę z punktami, do których muszą dotrzeć. W punktach czekają zadania i różne niespodzianki, a także wskazówki dotyczące szczegółowej lokalizacji kolejnego punktu. Wskazówkę do pierwszego miejsca otrzymuje się na starcie. Ważne jest, aby gracze poruszali się zgodnie z numerologią wskazaną na mapie – tylko w ten sposób są oni w stanie dotrzeć do wszystkich punktów i prawidłowo wykonać zadania. Każde zadanie jest punktowane, a wyniki zapisywane w Karcie Gry, którą uczestnicy otrzymują wraz z mapą. Na trasie znajdują się tzw. żywe i martwe punkty. Pierwsze z nich to miejsca, w których czeka Agent – osoba zlecająca wykonanie danego zadania graczom i jednocześnie punktująca poprawność jego wykonania. Z kolei w tzw. martwych punktach ukryte są skrzynki, kartoniki i inne pojemniki, a w nich koperty oznaczone cyframi. Obowiązkiem graczy jest odszukanie koperty z własnym numerem zespołu i wykonanie zadań umieszczonych wewnątrz.  Każdy zespół graczy otrzymuje swój własny numer przed startem gry. Czasami ukryte są dodatkowe zadania, za które uczestnicy otrzymują tzw. superpunkty. Nie są one konieczne do wykonania, niemniej jednak mogą przesądzić o wygranej danego zespołu.

Cel

Dotarcie jak najszybciej do mety i zdobycie jak największej ilości punktów. Na tej podstawie wyłania się zwycięski zespół.

 

Miejsce: Kruszwica

 

Pomysł

Nawiązanie do legendy o Popielu. Gracze wcielają się w role stryjów Popiela, a ich ostatecznym zadaniem jest odszukanie trucizny, którą ukryła chciwa i podstępna żona Popiela – Brunhilda.

 

Uczestnicy

4 osoby/zespół; zespoły reprezentujące daną grupę społeczną, firmę, instytucję. Np. zespoły reprezentujące sołectwa, władze gminy, stowarzyszenia i organizacje.

 

Kiedy?

25 czerwca 2016 r.

Komitet organizacyjny

Stowarzyszenie Rozwoju Trzech Wsi „PrzeŻeJa”

 

Patronat

 Sołectwo Janowice, Gmina Kruszwica, Centrum Kultury i Sportu Ziemowit

 

Podsumowując

Gra terenowa jest świetną zabawą, która integruje społeczeństwo.  Uczestnicy w trakcie realizacji zadań nawiązują kontakty z ciekawymi ludźmi i mieszkańcami danego terenu. Spotkania te są czasami zaaranżowane przez organizatorów, a innym razem zupełnie spontaniczne. Gra terenowa pozwala odkryć zakamarki danego miejsca i poznać jego ukryte walory. Wyzwala przyjaznego ducha rywalizacji i pobudza kreatywność uczestników. 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz