To już 60 lat drogówki w regionie

W Komendzie Powiatowej Policji w Inowrocławiu zorganizowano spotkanie funkcjonariuszy, którzy działają na drogach  i tych, którzy służbę zakończyli.

 

Na zaproszenie p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu mł. insp. Marcina Ratajczaka przybyli funkcjonariusze, którzy w swojej karierze zawodowej służyli w strukturach inowrocławskiej drogówki. Gości powitał p.o. Pierwszego Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji w Inowrocławiu nadkom. Waldemar Pinkoś i otworzył pełne wspomnień i refleksji spotkanie. 

Pomysłodawcą inicjatywy był podkom. Robert Haśkiewicz z Wydziału Prewencji. Jego praca magisterska, właśnie na ten temat, została wyróżniona w 2012 roku w  Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. Podkom. Robert Haśkiewicz przedstawił zarys historyczny powstania inowrocławskiej służby ruchu drogowego. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć prezentacji materiałów i wyposażenia „drogówki” kiedyś i teraz. Była też możliwość obejrzenia pojazdów służbowych, które obecnie służą w ruchu drogowym. Zaproszonym gościom zostały wręczone upominki oczywiście związane m.in. z bezpieczeństwem na drogach. 

 

 

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz