Szykują miliony na inwestycję: Będzie przebudowa skrzyżowania w Kobylnikach

Wizyta w Bydgoszczy ministra Jerzego Szmita przyniosła nowe informacje na temat realizacji programu likwidacji miejsc niebezpiecznych wzdłuż dróg krajowych. Pula na to przeznaczona sięgnie 200 milionów złotych.

 

Na liczącej prawie 50 pozycji liście znalazły się zadania związane z powiatem inowrocławskim w tym również Kruszwicą. Planowane inwestycje obejmą także powiat mogileński.

W Kruszwicy zaplanowano przebudowę odcinka Kobylniki-Kruszwica DK nr 62. Inwestycja ma kosztować budżet państwa 7 milionów złotych. Ponadto zrealizowana ma zostać przebudowa skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 412 w  Kobylnikach  w tym roku (wydatek w wysokości 6,3 milionów złotych) oraz budowa ciągu pieszo-rowerowego w Grodztwie.

Ostatnio o sprawie skrzyżowania w Kobylnikach było głośno przed wyborami parlamentarnymi w ubiegłym roku. 25 września Paweł Olszewski po spotkaniu w kruszwickim magistracie z burmistrzem Kruszwicy Dariuszem Witczakiem podpisał program inwestycji dla zadania pod nazwą "Poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drodze  krajowej nr 62 w miejscowości Kobylniki w ramach "Programu Budowy Dróg Krajowych-Program Likwidacji Miejsc Niebezpiecznych".

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz