Zmiany w oświacie: Placówki szkolne utworzą zespoły szkół

Jutro na sesji radni Rady Miejskiej podejmą uchwałę dotyczącą zmian w kruszwickiej oświacie. Placówki szkolne od 1 września utworzą zespoły szkół.

 

Od kilku miesięcy pojawiały się informacje o planowanych zmianach w oświacie. Okazuje się, że placówki zarówno w starej jak i nowej części miasta czekają zmiany. Jutro dwie uchwały w tej sprawie przegłosują radni Rady Miejskiej.

Uchwały połączą placówki gminne w zespoły szkół. Taka zmiana czeka Przedszkole Samorządowe nr 1, Szkołę Podstawową nr 1 oraz Gimnazjum nr 1. Placówki te utworzą z dniem 1 września Zespół Szkół nr 1 w Kruszwicy. Zmiany będą dotyczyć spraw kadrowych. Wszyscy obecni dyrektorzy zostaną odwołani z funkcji a na stanowisko dyrektora zespołu zostanie ogłoszony konkurs. Nowo wybrany dyrektor będzie mógł powołać na stanowisko w każdej z placówek (wchodzącej w skład zespołu) swojego wicedyrektora.

Podobnie będzie w przypadku szkół w starej części miasta choć tu konkurs się nie odbędzie. Przedszkole Samorządowe nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 dołączy do Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i wspólnie tworzyć z nimi będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących. Dyrektorem pozostanie Aleksandra Lipińska.

Jak informuje dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania Marcin Piotrowski obecnie wprowadzane zmiany mają kilka przyczyn Oprócz oszczędności w pensjach dyrektorskich mówi się również o łatwiejszej możliwości łączenia etatów nauczycieli, którzy będą pracować w większych placówkach. 

Szczegóły dotyczące zmian już wkrótce.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz