Zmiana w organizacjach placówek szkolnych. Powstaną zespoły szkół

Jak wcześniej informowaliśmy na sesji Rady Miejskiej pojawił się punkt dotyczący placówek szkolnych i zmian jakie wokół nich się szykują. Mowa o powstaniu dwóch zespołów szkolnych na terenie miasta.

 

Informację o planowanych zmianach krążyły od kilku miesięcy. Teraz w maju zaplanowane uchwały zostały poddane głosowaniu przez radnych Rady Miejskiej, a wcześniej pozytywną opinię wyraziło również kuratorium.

-Pozytywna opinia kuratorium dotyczy utworzenia zespołów szkolnych z dniem 1 września 2016-poinformował na sesji  dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania Marcin Piotrowski.

Uchwały połączą placówki gminne w zespoły szkół. Taka zmiana czeka Przedszkole Samorządowe nr 1, Szkołę Podstawową nr 1 oraz Gimnazjum nr 1. Placówki te utworzą z dniem 1 września Zespół Szkół nr 1 w Kruszwicy. Zmiany będą dotyczyć spraw kadrowych. Wszyscy obecni dyrektorzy zostaną odwołani z funkcji a na stanowisko dyrektora zespołu zostanie ogłoszony konkurs. Nowo wybrany dyrektor będzie mógł powołać na stanowisko w każdej z placówek (wchodzącej w skład zespołu) swojego wicedyrektora.

Podobnie będzie w przypadku szkół w starej części miasta choć tu konkurs się nie odbędzie. Przedszkole Samorządowe nr 3 oraz Szkoła Podstawowa nr 2 dołączy do Gimnazjum nr 2 oraz Liceum Ogólnokształcącego im. Juliusza Słowackiego i wspólnie tworzyć z nimi będzie Zespół Szkół Ogólnokształcących. Dyrektorem pozostanie Aleksandra Lipińska.

Jak informuje dyrektor Zespołu Oświaty i Wychowania Marcin Piotrowski obecnie wprowadzane zmiany mają kilka przyczyn Oprócz oszczędności w pensjach dyrektorskich mówi się również o łatwiejszej możliwości łączenia etatów nauczycieli, którzy będą pracować w większych placówkach. 

Cała uchwałą zamieścimy już jutro na łamach naszego serwisu.

 

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz