Wyborcy mogą być zaskoczeni: Czy staliśmy się niewygodni? [KOMENTARZ]

Po publikacji obejmującej określenie kwot związanych z przeprowadzaniem czterech komisji Rady Miejskiej, nasz portal został zaatakowany. Zaczęło się od ostrych ataków jednego z radnych na autora tekstu, a skończyło na próbie uderzenia w logo naszego serwisu.

 

Podczas sesji Rady Miejskiej logo naszego serwisu próbował podważyć radny opozycji Grzegorz Stanny dopytując czy posiadamy zezwolenie na zamieszczanie herbu miasta na swojej stronie.

-Mam pytanie do radcy prawnego czy portal MojaKruszwica ma zezwolenie na zamieszczanie herbu miasta na swojej stronie?-dopytywał dociekliwie radny sugerując się przypadkiem z Polski gdy złamano prawa autorskie.

Na nic zdawały się tłumaczenia obecnego na sali redaktora naczelnego serwisu, który wyjaśniał że na stronie herbu Kruszwicy nie ma. Jedynym znakiem firmującym naszą stronę jest autorskie logo, a nie herb Kruszwicy. W dodatku nawiązuje on do gruszy-symbolu miasta oraz fal  jeziora Gopło. Same logo posiada również zupełnie odmienne kolory niż herb miasta. Także fragment gruszy zamieszczonej na serwisie różni się od oryginału.  

-Nie wiem czy Pan widział ale na naszej stronie herbu nie ma. Jest nasze autorskie logo. Proszę dokładnie je zobaczyć- mówił Przemysław Bohonos. 

Na wyraźną prośbę radnego sprawę ma jednak zbadać gminny radca prawny. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KOMENTARZ:

Próba uderzenia w logo naszego serwisu tuż po internetowym ataku to wyjątkowo niskich lotów zachowanie. Nasz portal istnieje już od półtora roku i nikomu nie odmówił zabrania głosu na swoich internetowych łamach. Robimy to dla mieszkańców Kruszwicy bo należy się im informacja. Informacja o wypadku, podejmowanych sprawach, imprezach, życiu codziennym, przeszłości oraz wszystkim co wiąże się z naszym miastem. Staramy się stać na straży bezstronności i rzetelności. Czy zatem tą bezstronność i rzetelność próbuje dziś się ukrócić? To jest ta nasza samorządność? 

Dziś mieszkańcy mają okazję widzieć jak bardzo stajemy się niewygodni tylko dlatego, że przekazujemy prawdę o bieżących wydarzeniach. 

Przemysław Bohonos

Share on Google Plus

About Admin

    Blogger Comment

0 komentarze:

Prześlij komentarz